Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pościg za ciężarówką. Auto kradzione, kierowca poszukiwany i z narkotykami

Pojazd został skradziony w maju na terenie powiatu żarskiego (fot. Policja)

Podejrzany styl jazdy 39-kerowcy jadącego ciężarowym DAF-em sprawił, że zawiadomiono policję. Na jej widok mężczyzna zaczął uciekać. Okazało się, że samochód został skradziony, kierował był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, nie miał prawa jazdy, za to posiadał metamfetaminę.

Policyjny pościg zakończył się dachowaniem. W aucie narkotyki [WIDEO]

Pościg ruszył, kiedy kierowca audi nie zatrzymał się na policyjne wezwanie. Uciekając wjechał do rowu, wyjeżdżając z niego otarł się o busa, aż w...

zobacz więcej

Ciężarówka rzucała się w oczy innych kierowców, bo poruszała się całą szerokością jezdni. Kiedy funkcjonariusze poinformowani przez świadków zlokalizowali pojazd na trasie Trzebów – Żagań, kierowca na ich widok wcisnął gaz. Po policyjnym pościgu udało się zmusić mężczyznę do zatrzymania. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Na jaw wyszło, że pojazd został skradziony w maju na terenie powiatu żarskiego. Jego wartość to 150 tys. złotych. Mężczyzna kierował mimo cofniętych uprawnień i zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, posiadał przy sobie metamfetaminę oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Żaganiu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

39-letni mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa paserstwa, niezatrzymania się do kontroli drogowej, stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego w celu zaniechania prawnej czynności służbowej, kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i zakazie kierowania pojazdu mechanicznych, a także posiadania przy sobie substancji psychotropowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej