RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Trzaskowski deklaruje, że będzie przeciw podwyżce podatków. „Rafał, nie kłam”

To rząd Prawa i Sprawiedliwości i decyzje prezydenta Andrzeja Dudy powodują, że Polacy płacą mniejsze podatki w ciągu ostatnich kilku lat – ocenił rzecznik rządu Piotr Müller, komentując zapowiedzi kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego dotyczące podatków.

Premier: W czasach Trzaskowskiego i Tuska dla przestępców podatkowych Polska była ziemią obiecaną

– Z prezydentem Trzaskowskim Polsce groziłby immobilizm. Do szybkiego wyjścia z kryzysu gospodarczego jako szef rządu potrzebuję świetnego...

zobacz więcej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej w siedzibie sztabu ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy odnieśli się do zapowiedzi kontrkandydata Dudy, Rafała Trzaskowskiego, który zadeklarował, że będzie przeciw podwyżkom podatków.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zarzucił kandydatowi Koalicji Obywatelskiej brak wiarygodności.

– Jesteśmy przekonani, że Rafał Trzaskowski, który co chwila zmienia zdanie, który ma trzy zdania różne na podorędziu na każdy temat o jaki jest pytany, oczywiście w najmniejszym stopniu nie zamierza dotrzymać tej deklaracji – powiedział Fogiel.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zaczął od słów „Rafał, nie kłam”.

– Polacy pamiętają całą serię decyzji, które były związane z podwyższaniem podatków. To decyzje, które uderzały w tych najbiedniejszych – powiedział.

Jak uciec od podatków. Niemcy mają swój ulubiony raj

Prawie 181 mld euro przechowywali w 2018 r. obywatele Niemiec na kontach na wyspie Jersey. Niemieckie ministerstwo finansów wskazuje, że szukając...

zobacz więcej

Buda przedstawił zestawienie podwyżek podatków za czasów rządów Platformy Obywatelskiej m.in. podwyżka VAT z 22 na 23 proc., podwyżka VAT na: książki, prasę specjalistyczną, warzywa i owoce, mięso i ryby, mąki i kasze, ale także likwidacja ulgi na internet, oskładkowanie umów zlecenia, podwyżka akcyzy na wyroby spirytusowe o 15 proc. czy podwyżka składki rentowej płaconej przez pracodawcę z 4,5 do 6,5 proc.

– To wszystko pokazuje, że jeżeli Platforma Obywatelska z wiceprzewodniczącym Trzaskowskim zabierała się za podatki to najczęściej kończyło się to właśnie podwyżkami podatków – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

– Jak dzisiaj Rafał Trzaskowski mówi o podatkach, trzeba być bardzo ostrożnym i uważnym, bo może się to skończyć jakimiś deklaracjami albo działaniami, które na podwyżkę podatków są nakierowane – stwierdził Buda.

Prezydent o debacie wyborczej: Niech TVP, Polsat i TVN się dogadają

Niech media się dogadają, żeby zrobić jedną debatę, mamy trzy wielkie telewizje, proszę się dogadać ze sobą; deklaruję, że wezmę udział w debacie –...

zobacz więcej

Poseł PiS, rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył, że od 1 lipca obniżony zostanie podatek VAT na wiele towarów jak np. artykuły dziecięce, pieczywo czy owoce cytrusowe.

– Wiele towarów w Polsce będzie teraz miało obniżone stawki VAT-owskie – to jest coś, co zapowiadaliśmy i zrealizowaliśmy w nowej matrycy VAT-owskiej – mówił.

Przypomniał też, że obniżony został podatek dochodowy z 18 na 17 proc., obniżenie CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw do 9 proc., mały ZUS dla przedsiębiorców.

– To są fakty, które warto wymieniać w kontekście obniżania podatków, bo to rząd Prawa i Sprawiedliwości i decyzje również pana prezydenta Andrzeja Dudy powodują to, że Polacy płacą mniejsze podatki w ciągu ostatnich kilku lat – powiedział.

Müller podkreślał także, że zwiększenie kosztów uzyskania przychodu realnie powoduje, że każdy płaci mniejsze podatki.

120 agentów, ponad miliard straty. CBA rozbiło największy gang wyłudzający VAT

Ponad 120 agentów CBA rozbiło największą grupę wyłudzającą podatek VAT w obrocie elektroniką. Szkoda Skarbu Państwa osiągnęła kwotę 1,3 miliarda...

zobacz więcej

Rzecznik rządu stwierdził też, że pomysłem dla ludzi młodych za rządów PO było wprowadzenie płatnego drugiego kierunku studiów. – Dopiero wyrok Trybunału Konstytucyjnego zablokował wprowadzenia kolejnej opłaty dla ludzi młodych – mówił.

– Jaka była odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości? To był wniosek do Trybunału Konstytucyjnego właśnie, aby te opłaty nie mogły być faktem, a już gdy rządziliśmy, obniżenie, co się zdarzyło wyjątkowo w skali świata, obniżenie, a w właściwie zlikwidowanie podatku dochodowego dla ludzi młodych – dodał Müller.

– To rząd Prawa i Sprawiedliwości, to prezydent Andrzej Duda podpisał najwięcej ustaw, które obniżają podatki w Polsce – powiedział rzecznik rządu.

źródło:
Zobacz więcej