Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Traktorem po drodze krajowej, a na wozie kobieta z dwójką małych dzieci

63-latek na wozie przyczepionym do ciągnika wiózł swoją żonę z dwójką małych wnucząt. Stracił dowód rejestracyjny i prawo jazdy. – Będzie się tłumaczył przed sądem – mówi nam kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Pijany rolnik uciekał przed policjantami traktorem z przyczepą

Policjanci zatrzymali po pościgu w gminie Pęcław nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Ciągnik nie był...

zobacz więcej

Na policyjnym nagraniu widać, że na wozie, bez żadnych zabezpieczeń, siedzi kobieta z dwuletnią dziewczynką na kolanach oraz mały chłopiec. Funkcjonariusze musieli zareagować na taki widok. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą ciągnika rolniczego 63-latek nie posiadał ważnych badań technicznych pojazdu. Wóz nie miał świateł ani kierunkowskazów. Policjanci podkreślają, że podróż takim wozem w razie hamowania czy wypadku mogłaby mieć tragiczny finał. – Do tego jechali bardzo ruchliwą K-12 – wskazuje rzeczniczka.

Kierowca stracił dowód rejestracyjny, prawo jazdy, a z zajścia będzie tłumaczył się przed sądem.

Funkcjonariusze publikują nagranie ku przestrodze, zwracając uwagę, że podczas wakacji w gospodarstwach rolnych dochodzi do największej liczby wypadków i proszą o rozwagę.

źródło:
Zobacz więcej