RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Polsce upadła galeria handlowa. Powodem koronawirus

W budowę sukcesji zainwestowano 120 mln euro (fot. Shutterstock/Mariola Anna S)

Upadła galeria handlowa i centrum rekreacyjne Sukcesja w Łodzi. Galeria z powodu kryzysu koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego śmiertelną chorobę COVID-19 została zamknięta.

Coraz mniej firm negatywnie ocenia swoją kondycję

Do 38 proc. spadł w czerwcu odsetek respondentów negatywnie oceniających kondycję swojej firmy, wobec 42 proc. w maju – wynika z czerwcowego...

zobacz więcej

„W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo – Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte” – poinformowała firma w mediach społecznościowych.

Łódzka Sukcesja powstała zaledwie 5 lat temu na studenckim osiedlu Politechniki Łódzkiej. Od dawna nie radziła sobie najlepiej. Pandemia tylko przyczyniła się do jej zamknięcia. Według wielu łodzian jednym z problemów była lokalizacja oraz sąsiedztwo, ponieważ niedaleko mieszczą się inne centra handlowe.W budowę Sukcesji zainwestowano 120 mln euro. Miała 128 tys. mkw. Dla najemców przewidziano 160 sklepów. Znajdowały się też w niej multipleks Helios, kręgielnia, siłownia, lokale gastronomiczne i inne atrakcje.

Wszystkie centra handlowe w Polsce mają kłopoty. Były zamknięte od połowy marca, kiedy ogłoszono w Polsce lockdown, aż do 4 maja. Wciąż w centrach jest maksymalnie 60-70 proc. klientów sprzed czasów pandemii.

źródło:
Zobacz więcej