Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Bakterie w wędzonym boczku. GIS wycofuje partię

Spożycie zanieczyszczonego produktu może prowadzić do choroby zwanej listeriozą (fot. Anne-Marie Jackson/Toronto Star via Getty Images)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii produktu „Boczek wędzony” firmy Kraina Wędlin. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Toksyczna łyżka cedzakowa. GIS ostrzega

Główny inspektor sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące łyżki cedzakowej Skimmer Smukee Kitchen z powodu przedostawania się z niej do...

zobacz więcej

Producentem boczku jest Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo, a dystrybutorem Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn.

Wycofywana partia ma numer 242.130649/73 i termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020

Sanepid podał, że firma Goodvalley Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego wskazanej partii produktu niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł.

Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. W grupie ryzyka są kobiety w ciąży, starsi, po przeszczepach, z chorobami nowotworowymi i marskością wątroby.

źródło:

Zobacz więcej