Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Nawet ja na PSL bym nie zagłosował”. Kukiz szczerze z internautą o wyborach

PSL ma nie najlepszy PR, na który sobie zapracowało przez wcześniejsze lata – już wcześniej komentował Paweł Kukiz (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Nawet ja sam na PSL bym nie zagłosował. Na Koalicję Polską – tak, ale na samo PSL – w życiu. Tak się kończy pycha i pazerność. Więc albo się zreflektują i będziemy tworzyć Koalicję Polską, albo ja za taką „koalicję” podziękuję – stwierdził poseł Paweł Kukiz.

Wynik Kosiniaka-Kamysza poniżej oczekiwań PSL. „Mógł być liderem opozycji” [WIDEO]

Jeszcze w kwietniu Władysław Kosiniak-Kamysz walczył o wejście do II tury wyborów prezydenckich. W niedzielę uzyskał 2,37 proc. głosów, zajmując...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Kukiz odpowiedział na pytanie zadane mu we wtorek przez jednego z internautów na Facebooku. „Co się stało że Hołownia zabrał nam tylu wyborców??? Gdzie został popełniony błąd? Co dalej? Partia i walka, czy stagnacja przy boku PSL?” – dociekał internauta.

Polityk odpisał: „Ja się nie dziwię. Miała być Koalicja Polska a wyglądało na zewnątrz tak, jakby K'15 został »zjedzony« przez PSL. A szczerze mówiąc nawet ja sam na PSL bym nie zagłosował :-) Na Koalicję Polską – tak, ale na samo PSL – w życiu :-) Tak się kończy pycha i pazerność. Więc albo się zreflektują i będziemy tworzyć Koalicję Polską albo ja za taką »koalicję« podziękuję. Proste. Miłego”.


Według danych PKW z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 30,46 proc., a Szymon Hołownia – 13,87 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak – 6,78 proc.; Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,36 proc.; Robert Biedroń – 2,22 proc. Pozostali kandydaci uzyskali poniżej 0,3 proc. poparcia.

Zmiana prezesa PSL?

We wtorek po godz. 11 w Warszawie rozpoczął obrady Naczelny Komitet Wykonawczy PSL, który podsumuje kampanię prezydencką lidera ludowców. Politycy Stronnictwa nie ukrywali, że liczyli na wyższy wynik swojego lidera. Ich zdaniem, nie ma jednak mowy o zmianie prezesa partii. Koalicja Polska, jako projekt polityczny, powstała w 2019 roku wokół PSL. 4 lipca 2019 roku jej reprezentacją w Sejmie VIII kadencji i Senacie IX kadencji stał się klub PSL – Koalicja Polska. Od 8 sierpnia 2019 roku związany z tym projektem był także klub poselski Kukiz'15. W Sejmie IX kadencji i Senacie X kadencji projekt reprezentuje klub Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – Kukiz15.

źródło:

Zobacz więcej