RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent o debacie wyborczej: Niech TVP, Polsat i TVN się dogadają

Prezydent o pomyśle debaty przed drugą turą (fot. PAP/Paweł Supernak)

Niech media się dogadają, żeby zrobić jedną debatę, mamy trzy wielkie telewizje, proszę się dogadać ze sobą; deklaruję, że wezmę udział w debacie – powiedział dziennikarzom w Parzniewie prezydent Andrzej Duda.

Tam powstanie CPK. Jak zagłosowano w Baranowie?

Zdecydowana większość wyborców w gminie Baranów na Mazowszu poparło w pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudę. Drugi – Rafał...

zobacz więcej

– Niech się media dogadają, mamy trzy wielkie telewizje w Polsce, jest TVP, jest Polsat, jest TVN, proszę się dogadać ze sobą, zrobić jedną wielką debatę, w której będą mogły się jeszcze inne media dołączyć i w ten sposób spokojnie przeprowadzimy tę debatę – mówił prezydent.

– Deklaruję, że wezmę udział w debacie, tylko proszę, żeby ją tak zorganizować – dodał.

Wcześniej sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta poinformował, że weźmie on udział w debacie TVP, która odbędzie się 6 lipca w miejscowości Końskie.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Duda uzyskał w niedzielnej I turze wyborów 43,5 proc. głosów, a Trzaskowski – 30,46 proc.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski poinformował na Twitterze, że TVP bezpłatnie przekaże sygnał zarówno Polsatowi, TVN, jak i wszystkim innym zainteresowanym mediom.

źródło:

Zobacz więcej