RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarka niezadowolona z demokracji. „Prawie 7 proc. mojego narodu to faszyści”

Dziennikarce odpowiedział jeden z internautów: Polityka to nie tylko LGBT (fot. Darek Majewski/Gallo Images Poland/Getty Images)
Dziennikarce odpowiedział jeden z internautów: Polityka to nie tylko LGBT (fot. Darek Majewski/Gallo Images Poland/Getty Images)

Poparcie, jakie w wyborach prezydenckich zdobył kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, najwyraźniej oburzyło dziennikarkę i prezenterkę Monikę Zamachowską. „Okazało się, że prawie 7 proc. dorosłych przedstawicieli mojego narodu to faszyści” – napisała w mediach społecznościowych, dołączając grafikę z licznymi flagami symbolizującymi środowiska LGBT+. Na komentarze nie trzeba było długo czekać.

Narodowcy odpowiadają na umizgi Trzaskowskiego. „Nasłałby na nas Antifę”

Rafał Trzaskowski i Borys Budka zmieniają front ws. narodowców. – To, co robi teraz nagle Platforma Obywatelska, to polityczne oszustwo – komentuje...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Krzysztof Bosak w niedzielnym głosowaniu znalazł się tuż za podium, na czwartym miejscu z poparciem na poziomie 6,78 proc. Jak przyznawał w pierwszych komentarzach, jest zadowolony ze swojego wyniku, choć prawdziwym sukcesem – zaznaczył – byłoby wejście do drugiej tury. W niej wystartują prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Rezultat wyborczy Bosaka rozczarował Monikę Zamachowską. Na Instagramie napisała: „Wczoraj okazało się, że prawie 7 proc. dorosłych przedstawicieli mojego narodu to faszyści, którzy czują potrzebę przeciwstawienia się »ślepej wierze w tzw. projekt europejski« (z programu Konfederacji) i którzy »propagandę LGBT« będą tępić wszystkimi sposobami, nawet siłą. Czy ktoś chciałby mi to wytłumaczyć?”.

Wczoraj okazało się, że prawie 7% dorosłych przedstawicieli mojego narodu to faszyści, którzy czują potrzebę przeciwstawienia się „ślepej wierze w tzw. projekt europejski" (z programu Konfederacji) i którzy „propagandę LGBT" będą tępić wszystkimi sposobami, nawet siłą. Czy ktoś chciałby mi to wytłumaczyć? . #przerażona #powyborach

null

Jeden z internautów odpisał dziennikarce, że „polityka to nie tylko sprawa LGBT”, a patrzeć należy także na inne kwestie, jak choćby polityka zagraniczna czy bezpieczeństwo. Zadeklarował przy tym, że nie popiera Krzysztofa Bosaka.

Jak zareagowała Zamachowska? „Nie tylko. Ale również, a może nawet przede wszystkim. To jest polityka wykluczenia. Nigdy nie będę miała na to zgody” – odpowiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej