Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Hołownia: Zwolennicy Trzaskowskiego, odpuśćcie agitację na naszych profilach

Proszę moich zwolenników o spokój w komentarzach i wymianie opinii oraz tonowanie wypowiedzi w mediach społecznościowych, a zwolenników Rafała Trzaskowskiego – by odpuścili prowadzenie agitacji na naszych profilach, bo to nie przynosi skutku – powiedział Szymon Hołownia.

Müller: Wyborca Bosaka czy Hołowni musi zdecydować: współpraca albo kłótnie

Wyborca, który głosował na Krzysztofa Bosaka czy Szymona Hołownię, musi zadać sobie pytanie przed drugą turą wyborów, czy woli wybrać element...

zobacz więcej

Hołownia, który był kandydatem niezależnym w wyborach prezydenckich, uzyskał w pierwszej turze 13,87 proc. poparcia i zajął trzecie miejsce, nie wszedł do drugiej tury wyborów. Spotkają się w niej 12 lipca walczący o reelekcję Andrzej Duda, wspierany przez Zjednoczoną Prawicę, oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Hołownia podkreślił w wystąpieniu na jego profilu internetowym, że on sam poinformuje, na kogo zagłosuje w drugiej turze, natomiast nie może „przekazać” swoich wyborców innemu kandydatowi, bo ich głosy do niego nie należą. Apelował do swoich zwolenników, by oddali swój głos rozważnie i zgodnie ze swoimi poglądami. Zauważył, że po pierwszej turze wyborów Polaków czekają „tygodnie niezwykle rozchwianych emocji”.

Nawiązał też do obecnej sytuacji na jego profilach w mediach społecznościowych.

– Ja bardzo proszę was o spokój w komentarzach i wzajemnych wymianach opinii i wiem, że wszystkich nas kręci demokracja i martwi los Polski, ale bardzo bym prosił moich zwolenników, by tonowali swoje wypowiedzi, i by każdy absolutnie sam zdecydował, na kogo odda swój głos (w II turze) i samodzielnie podjął decyzję i nie mielił tego na jakichś forach publicznych – powiedział.

Bosak deklaruje: Już więcej tego nie powtórzę

Przed pierwszą turą powiedziałem, że nie będę głosował na Trzaskowskiego. Nie powtórzę tej deklaracji przed drugą turą – oznajmił Krzysztof Bosak z...

zobacz więcej

– Proszę też zwolenników Rafała Trzaskowskiego, by odpuścili sobie prowadzenie agitacji na naszych profilach, bo to staje się naprawdę meczące i nie przynosi żadnego skutku. Drodzy państwo, odstraszacie wyborców od głosowania na Rafała Trzaskowskiego, a nie do tego zachęcacie. Pamiętajcie o tym, że za dużo „miłości” z waszej strony może zabić jakiekolwiek szanse waszego kandydata. Więc przystopujcie trochę (...) bo nie przekonujecie nikogo i nie przekonacie, natomiast wkurzycie tych, którzy tę opcję (głosowania na Trzaskowskiego w drugiej turze) rozważali i doprowadzicie ludzi do takiego stanu, że nie pójdą na wybory – dodał.

Apelował, by „nie cisnęli”, tylko „zrobili swoją robotę tam, gdzie mogą ją dziś zrobić”.

źródło:

Zobacz więcej