RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier: Receptą na normalny rozwój jest zwycięstwo Andrzeja Dudy

Premier poparł Andrzeja Dudę (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Premier poparł Andrzeja Dudę (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Jeśli chcemy się normalnie rozwijać, receptą na to jest zwycięstwo Andrzeja Dudy; dziś ważna jest mobilizacja i zrozumienie, że chodzi o model rozwoju, który ma stworzyć z Polski kraj bliski ludziom – mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z samorządowcami w Łęcznej.

Kogo poprą kandydaci z końca stawki? Są deklaracje

Kandydaci na prezydenta, którzy uzyskali mniej niż 0,3 proc. głosów, będą prowadzić konsultacje ws. przekazania poparcia dla prezydenta Andrzeja...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Premier przekonywał, że wyborcy w drugiej turze mogą wybrać między „planem Dudy, planem inwestycyjnym” a „planem rewolucji obyczajowych i planem chaosu”. Morawiecki krytykował też rządy PO-PSL z lat 2007-15, szczególnie za reakcję po kryzysie ekonomicznym.

– Dziś tak ważna jest mobilizacja i zrozumienie, że tu chodzi o model rozwoju Polski, taki, który ma stworzyć z Polski kraj nowoczesny, bliski ludziom, dostatni – dodał szef rządu. Przekonywał też, że wybory prezydenckie to nie tylko wybory na szczeblu centralnym, ale również lokalnym.

– Nie wierzcie dziś w te różne przebrania, które się pojawiają, bo to jest tylko po to, żeby zamydlić oczy, każdy niech popatrzy na to, jak wyglądała rzeczywistość 5 i 10 lat temu i czy chcemy takich rewolucji światopoglądowych, czy chcemy się normalnie rozwijać. Jak chcemy się normalnie rozwijać, to receptą na to jest zwycięstwo pana prezydenta Andrzeja Dudy – oświadczył premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej