Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Inwazja jadowitych pająków w mieście. Ludzie boją się pogryzienia

Trwa ustalanie, skąd mogły się wziąć (fot. Ian Waldie/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Na niedawno wybudowanym osiedlu we Wrocławiu masowo pojawiły się jadowite pająki. Nie wiadomo, skąd się wzięły. Ugryzienie tego rodzaju pająka może spowodować zatrucie organizmu.

Kluczowa warszawska arteria zamknięta. Skutki ulewy na Trasie Łazienkowskiej

Z powodu uszkodzenia nawierzchni drogi i studzienki kanalizacyjnej po intensywnych ulewach, jakie w poniedziałek przeszły nad Warszawą, w nocy...

zobacz więcej

O sprawie informuje Radio Wrocław. Chodzi o nowe osiedle u zbiegu ulic Brzoskwiniowej i Orzechowej. To właśnie tam pojawiły się kolczaki zbrojne. Według relacji mieszkańców pająki włażą do domów, panoszą się na klatkach schodowych i w garażach.

Mieszkańcy o sprawie zaalarmowali zarządcę budynku. Okazało się, że ta odmiana jest jadowita. Zdezynfekowane zostały wszystkie miejsca, gdzie mogły schować się te pajęczaki.

Jednak za dezynfekcję samych mieszkań mieszkańcy płacić musieli z własnej kieszeni. Według służb porządkowych pająki mogły uciec z hodowli.

Rozgłośnia przypomina, że kolczaki zbrojne są jadowite, lecz ich jad nie jest śmiertelny. Jednak ugryzienie może spowodować zatrucie organizmu i silne bóle głowy.

źródło:
Zobacz więcej