Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trzy najważniejsze punkty programu Trzaskowskiego? Kidawa-Błońska: Zdrowie, edukacja

Była kandydatka o programie obecnego kandydata PO (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Zachęcam wszystkich do przeczytania programu Trzaskowskiego – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana, czy program ten zawiera „coś atrakcyjnego” dla wyborców. Poproszona, by wymieniła trzy najważniejsze jego punkty wskazała – „zdrowie, edukacja”.

Miller o wyborcach Dudy: To ludzie starsi, ze wsi i z gorszym wykształceniem

Na Andrzeja Dudę głosowali ludzie starsi, z niższym stopniem wykształcenia i zamieszkali na wsi. Na pewno pod silnym wpływem Kościoła – powiedział...

zobacz więcej

Wicemarszałek Sejmu i była kandydatka PO w wyborach prezydenckich mówiła w Radiu Plus o wynikach niedzielnych wyborów.

– To jest dobry wynik, bo pamiętajmy, że było 11 kandydatów, z których każdy miał swój docelowy elektorat. Teraz trzeba pozyskać innych wyborców – mówiła.

Pytana o to, dlaczego Rafała Trzaskowskiego nie było wczoraj w Warszawie podczas potężnej ulewy i podtopień, mówiła, że „Warszawa miała wczoraj problem, ulewa spadła”.

– Miasto ma bardzo dobre służby, dobrych wiceprezydentów. Dzisiaj miasto funkcjonuje, to nie prezydent rozwiązuje problemy tylko cały zespół, który pracuje. Trzaskowski koordynował działania, straż i służby działały; gdyby nie dobra jakość działania, nie byłoby dziś posprzątane – oznajmiła.

Powiedziała też, że Warszawa „nie jest zarządzana jednoosobowo palcem”.

Kidawa-Błońska została też poproszona o wymienienie trzech najmocniejszych punktów programu kandydata PO. – Zdrowie, edukacja, to są te obszary – wymieniała. Na uwagę, ze to zbyt ogólne stwierdzenia i pytanie, czy na pewno w programie jest coś atrakcyjnego dla wyborców, powiedziała, że zachęca wszystkich do przeczytania programu”.

– Wrócimy do budowy mieszkań dla młodych, ale dla mnie ważniejsza jest edukacja i służba zdrowia, na te tematy prezydent zwraca uwagę – zapewniła.

źródło:
Zobacz więcej