Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Miller o wyborcach Dudy: To ludzie starsi, ze wsi i z gorszym wykształceniem

Polityk ocenił wyborców Andrzeja Dudy (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

Na Andrzeja Dudę głosowali ludzie starsi, z niższym stopniem wykształcenia i zamieszkali na wsi. Na pewno pod silnym wpływem Kościoła – powiedział były premier Leszek Miller.

Bosak deklaruje: Już więcej tego nie powtórzę

Przed pierwszą turą powiedziałem, że nie będę głosował na Trzaskowskiego. Nie powtórzę tej deklaracji przed drugą turą – oznajmił Krzysztof Bosak z...

zobacz więcej

Były lider SLD pytany o to, kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich, ocenił, że „pan Duda jest faworytem, ale pan Trzaskowski ma bardzo poważne szanse”.

Polityk dodał, że obecnemu prezydentowi do zwycięstwa potrzeba „1,5 mln dodatkowych głosów, a Trzaskowskiemu ponad 3 mln”. – Ale te głosy są – zapewnił.

– Okazuje się, że tradycyjne bastiony centro-demokratycznej lewicy były mniej zmobilizowane w pierwszej turze, niż mogą być zmobilizowani w drugiej turze – powiedział.

Leszek Miller oznajmił też, że Polska – w przypadku wygranej Dudy –nie jest już państwem praworządnym, tylko „częściowo demokratycznym”. Mówił też, że „Kościół jest w Polsce tak polityczny, jak nigdy dotąd, więc wiadomo, że ambona była terenem agitacji za Andrzejem Dudą”.

Były premier ocenił też wyborców ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Jak powiedział, głosowali na niego „ludzie starsi”, gorzej wykształceni i ze wsi. Mówił, że ci wyborcy na pewno byli pod „wpływem Kościoła”.

źródło:
Zobacz więcej