Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Fogiel: my nie zamykamy się na żadne grupy wyborców

Fogiel ocenił, że oficjalny wynik prezydenta jest „dosyć sporym sukcesem” (fot. PAP/Radek Pietruszka)

My nie zamykamy się na żadne grupy wyborców, nie wzgardzamy żadnym głosem; nasza propozycja skierowana jest do wszystkich – powiedział we wtorek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Andrzej Duda wygrał w 13 województwach

Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda uzyskał w I turze wyborów największe poparcie w 13 województwach, a kandydat KO Rafał...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc.

Fogiel ocenił we wtorek w Programie I Polskiego Radia, że oficjalny wynik prezydenta jest „dosyć sporym sukcesem”. – Pan prezydent Andrzej Duda zdobył prawie 3 mln nowych głosów w porównaniu z 2015 rokiem, to pokazuje, jaki ma potencjał w przekonywaniu do siebie Polaków, w zdobywaniu nowych wyborców – podkreślił wicerzecznik PiS.

– A z kolei (kandydat KO) Rafał Trzaskowski, ten jego przeszło 30-procentowy wynik, to chyba jest, jeżeli mnie pamięć nie myli, najniższy wynik ze wszystkich kandydatów, którzy dostawali się do drugiej tury po 1989 roku – dodał Fogiel.

Na uwagę, że do zwycięstwa w II turze brakuje prezydentowi Dudzie jeszcze około miliona głosów i skąd je wziąć, wicerzecznik PiS odpowiedział, że przede wszystkim spośród dorosłych, głosujących Polaków. – A naturalnie my się nie zamykamy na żadne grupy wyborców. To było charakterystyczne dla prezydentury pana prezydenta Dudy, dla jego kampanii wyborczej. My nie wzgardzamy żadnym głosem i równocześnie nasza propozycja jest skierowana do wszystkich – powiedział Fogiel.

źródło:
Zobacz więcej