Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Burze i opady deszczu. Prognoza na najbliższe dni

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Po ulewach, które przeszły przez Polskę, aura zdaje się uspokajać. Spodziewajmy się burz, jednak nie będą one tak gwałtowne, a opady wysokie – zapowiadają synoptycy.

Nawałnice przeszły przez kraj. Setki zalanych domów i dróg

Burze, który przeszły przez Polskę, uszkodziły 78 budynków mieszkalnych i 49 gospodarczych, a ponad 1,3 tys. zostało podtopionych – poinformował...

zobacz więcej

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum kraju, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu. Bez opadów na zachodzie i południowym zachodzie.

Od 20 st. na północy do 24 na południu, chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich, od 18 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h.

W środę na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie kraju po południu także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Od 21, 23 st. na północy i gdzieniegdzie w obszarach podgórskich do 26, 28 na południu, chłodniej nad samym morzem, około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

źródło:

Zobacz więcej