Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kluczowa warszawska arteria zamknięta. Skutki ulewy na Trasie Łazienkowskiej

Z powodu uszkodzenia nawierzchni drogi i studzienki kanalizacyjnej po intensywnych ulewach, jakie w poniedziałek przeszły nad Warszawą, w nocy zamknięta została Trasa Łazienkowska (al. Armii Ludowej). Wyłączenie z ruchu arterii wymusiło zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej i utrudniło ruch kierowców w stolicy. Przed południem udało się przywrócić funkcjonowanie całej południowej jezdni trasy.

Warszawa pod wodą. Premier zwołał spotkanie szefów służb

Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller....

zobacz więcej

W poniedziałek obfite opady deszczu spowodowały zalanie ulic i budynków, a także sparaliżowały ruch na drogach. Samochody stały w ogromnych korkach.

We wtorek należało także omijać Trasę Łazienkowską. W czasie ulewy uszkodzeniu uległy znajdujące się na niej studzienki kanalizacyjne – dowiedzieliśmy się w wydziale komunikacji społecznej Komendy Stołecznej Policji.

– Na środkowym pasie uszkodzeniu uległa studzienka kanalizacyjna. Z ruchu wyłączono al. Armii Ludowej w kierunku Pragi Południe na odcinku od ronda Jazdy Polskiej do ul. Czerniakowskiej – przekazała nam oficer prasowa KSP.

Jak relacjonowali w poniedziałek świadkowie, woda wypływała ze studzienki do góry, co pokazują zarejestrowane wówczas nagrania.

Warszawski Transport Publiczny poinformował, że w związku z brakiem możliwości przejazdu al. Armii Ludowej w stronę Pragi do odwołania autobusy linii 138, 143, 151, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25 zostały skierowane na trasy zmienione tylko w jednym kierunku. Więcej informacji na stronie internetowej WTP.

Zgodnie z zapowiedziami rzeczniczki stołecznego ratusza Karoliny Gałeckiej, przed południem ruch w kierunku Pragi został przywrócony. Zarząd Dróg Miejskich informuje, że wszystkie trzy pasy są już przejezdne.

źródło:
Zobacz więcej