Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zaopatrywali bary i bazary w tysiące przemycanych papierosów

Ponad 150 tys. paczek papierosów, głównie przemyconych z Ukrainy i Białorusi, sprzedał w Polsce gang rozbity przez CBŚP, KAS i Prokuraturę Okręgową w Włocławku. Przestępcy mieli zarobić co najmniej półtora miliona złotych. Podczas obławy na terenie dziewięciu województw zatrzymano 12 osób.

Gang wyprodukował co najmniej 2 mln podrabianych papierosów

Co najmniej 2 mln podrobionych papierosów wyprodukowano w zlikwidowanej przez CBŚP nielegalnej fabryce, działającej na terenie Wielkopolski....

zobacz więcej

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy CBŚP wspieranych przez KAS wkroczyło do mieszkań i domów na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego.

Zatrzymano 12 osób w wieku od 30 do 60 lat, należące do grupy zajmującej się dystrybucją przemycanych lub nielegalnie produkowanych papierosów. Podczas akcji przejęto pewne ilości amfetaminy oraz wyrobów tytoniowych.

Gang miał rozpocząć działalność w 2018 r. Zaopatrywał się papierosy od przemytników z Białorusi i Ukrainy. Trafiały one później na bazary lub do „zaprzyjaźnionych” barów. Według śledczych, w ciągu dwóch lat przestępcy zarobili co najmniej półtora miliona złotych. Straty Skarbu Państwa oszacowano zaś na ok. 3,5 mln zł.

W Prokuraturze Okręgowej we Włocławku przedstawiono zatrzymanym zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw karnoskarbowych. Jeden z podejrzanych odpowie za kierowanie wspomnianym gangiem. Na wniosek prokuratury herszt został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Śledczy uznali, że wobec pozostałych 11 osób wystarczające będą tzw. środki wolnościowe, takie jak poręczenia majątkowe czy dozory policyjne.

Prokuratura zabezpieczyła samochody członków bandy o wartości ok. 400 tys. zł.

źródło:
Zobacz więcej