Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Berlusconi kończy z życiem pałacowym

Silvio Berlusconi jest obecnie europosłem (fot. EPP)

Były premier Włoch Silvio Berlusconi opuszcza swą prywatną rezydencję w centrum Rzymu Palazzo Grazioli. W okazałym gmachu blisko Placu Weneckiego pochodzący z Mediolanu lider partii Forza Italia mieszkał, przyjmował gości i urządzał huczne przyjęcia.

Była żona musi oddać Berlusconiemu kilkadziesiąt milionów euro

Były premier Włoch Silvio Berlusconi wygrał sądową batalię ze swoją byłą żoną Veronicą Lario o czeki rozwodowe, których od niego zażądała. Sąd...

zobacz więcej

83-letni były trzykrotny premier i magnat finansowy, obecnie eurodeputowany, przez ćwierć wieku wynajmował zbudowany w XVI wieku majestatyczny gmach.

Media podały, że Berlusconi przenosi się do należącej do niego od lat willi przy historycznej Appia Antica, w której mieszkał reżyser filmowy i teatralny Franco Zeffirelli, zmarły przed rokiem. To cichy i spokojny rejon przy najstarszej rzymskiej drodze, gdzie eleganckie rezydencje schowane są za wysokim murem wśród zabytków starożytności; grobowców i kolumn.

Palazzo Grazioli stoi w bardzo ruchliwej części włoskiej stolicy, co zawsze przysparzało kłopotów z zapewnieniem bezpieczeństwa Berlusconiemu, gdy stał na czele rządu. Budynek nie jest otoczony żadnym ogrodzeniem. Wokół niego ustawiono wysokie donice jako bariery ochronne. Bramy pilnuje policja.

W 2009 roku z powodów bezpieczeństwa zlikwidowano pobliski przystanek autobusowy, co nie spodobało się rzymianom.

W ostatnich latach były premier – miliarder, którego główna rezydencja znajduje się koło Mediolanu, mało czasu spędza w Rzymie i rzadko nocuje w swej rezydencji. Wcześniej odwiedzał go tam prywatnie między innymi jego przyjaciel, prezydent Rosji Władimir Putin. To w tej rezydencji również odbyło się kilka z opisanych w mediach przyjęć z udziałem młodych kobiet, które przeszły do historii jako „bunga bunga”.

źródło:

Zobacz więcej