RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Koronawirus. Jest decyzja w sprawie teatrów na Broadwayu

Jest to związane z panującą pandemią koronawirusa (fot. Pexels)

Broadway League powiadomiła o kolejnym przesunięciu terminu wznowienia działalności zrzeszonych w niej nowojorskich teatrów. Nie zostaną otwarte wcześniej niż w styczniu przyszłego roku. Jest to związane z panującą pandemią koronawirusa.

Epidemia uderza w przemysł filmowy. Ceremonia rozdania Oscarów przesunięta

54 Gubernatorów zasiadających w Radzie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęło decyzję o przesunięciu daty 93. ceremonii rozdania...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Alchemia 1000 nieznajomych łączących się w jedną publiczność uskrzydlającą każdego wykonawcę na scenie i za kulisami będzie znów możliwa, gdy teatry na Broadwayu będą mogły bezpiecznie zapełnić widownie – oznajmił przewodniczący zarządu Broadway League Thomas Schumacher.

Broadway to 41 profesjonalnych teatrów, z których każdy ma 500 lub więcej miejsc siedzących. Są zlokalizowane na Manhattanie w dzielnicy teatralnej oraz w kompleksie Lincoln Center wzdłuż Broadwayu i na przyległych ulicach. Należą do największych pracodawców w mieście.

Anonsowana przerwa stanie się najdłuższą w historii broadwayowskich teatrów, będących jedną z największych atrakcji miasta. Kiedy 12 marca zostały zamknięte, na afiszu było 31 spektakli, osiem nowych w zapowiedziach i kolejne osiem w próbach.

Pierwotnie planowano, że Broadway wznowi działalność 12 kwietnia. Pojawiły się wówczas szacunki, że miesięczna przerwa doprowadzi do utraty do 100 milionów dolarów. Później planowano otwarcie teatrów najpierw na 7 czerwca, następnie na 6 września.

Autor „Gry o tron” załamał fanów. Kolejna powieść dopiero w przyszłym roku

O tym, że pisze szósty tom cyklu „Pieśń lodu i ognia”, na podstawie którego powstał hit HBO „Gra o tron”, R.R. Martin informuje od dobrych kilku...

zobacz więcej

Obawy o bezpieczeństwo

Decyzję o zawieszeniu działalności podyktowały wywołane pandemią COVID-19 obawy o bezpieczeństwo artystów i widzów. W Nowym Jorku wciąż pozostaje w mocy zakaz dużych zgromadzeń oraz zasady zachowania dystansu społecznego.

„Według przewidywań wznawiane produkcje pojawią się na początku 2021 roku” – ogłosiła Brodaway League precyzując, że najwcześniej będzie to możliwe 3 stycznia. Do zagadnień logistycznych dyskutowanych z przedstawicielami władz stanowych i służbą zdrowia należą m.in. badania przesiewowe, testy, a także czyszczenie i odkażanie teatrów. Wielu producentów sygnalizuje, że nie spodziewają się powrotu na scenę do późnej zimy lub wczesnej wiosny.

Zamknięcie teatrów na Broadwayu będzie miało ogromny negatywny wpływ na gospodarkę Nowego Jorku. Teatry są jednym z największych motorów napędowych turystyki w mieście. Jak informował magazyn „Forbes”, Broadway zapewnia ponad 87 tys. miejsc pracy i przyciąga miliony widzów rocznie. W 2019 r. na produkcje teatralne i muzyczne zakupiło bilety 14,6 mln osób. Teatry miały widownię większą od wszystkich drużyn sportowych w stanach Nowy Jork i New Jersey i osiągnęły przychód 1,75 mld dolarów.

źródło:

Zobacz więcej