Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Premier: Wieczór spędziłem na usuwaniu skutków ulewy w swojej piwnicy

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ/FB)

Wieczór spędziłem w swojej piwnicy na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam – napisał w poniedziałek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, zamieszczając zdjęcie zalanej piwnicy.

Warszawa pod wodą. Premier zwołał spotkanie szefów służb

Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller....

zobacz więcej

Do godziny 21.30 na terenie województwa mazowieckiego odnotowano ponad 800 zgłoszeń w związku z podtopieniami. W Warszawie najwięcej zgłoszeń dotyczyło Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza, głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

„Przez Polskę znowu przechodzą nawałnice. Dziś jak wielu mieszkańców Warszawy spędziłem w domu (a właściwie w piwnicy) wieczór na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam” – napisał premier. Na załączonym zdjęciu widać zalaną podłogę piwnicy.

„Sprawdźmy, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy. Bądźmy solidarni!” – zaapelował premier.

Warszawski ratusz podał na Twitterze, że w trakcie poniedziałkowych intensywnych opadów deszczu w stolicy spadło ponad 40 litrów wody na metr kwadratowy, tyle co zwykle w ciągu dwóch miesięcy.

źródło:

Zobacz więcej