RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fogiel: Prezydent nie uchyla się przed debatami

Radosław Fogiel podkreślił, że „Andrzej Duda nie uchylał się przed debatami już przed pierwszą turą”, których było dwie (fot. PAP/Paweł Supernak)

Prezydent Andrzej Duda w żaden sposób nie uchyla się przed debatami – zapewnił w poniedziałek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Dodał, że prezydent powiedział, że nie widzi problemu, by z Trzaskowskim rozmawiać i debatować.

Rafał Trzaskowski chce debaty: Zaprosiłem pana prezydenta

Gotowość do debaty z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą wyraził w poniedziałek kandydat KO Rafał Trzaskowski. – Jestem otwarty...

zobacz więcej

W poniedziałek kontrkandydat urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę organizowaną wspólnie przez stacje TVN i TVN24 oraz portale onet.pl i WP.pl. „Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!” – zadeklarował Rafał Trzaskowski.

Zapytany w Polsat News, czy urzędujący prezydent zamierza wziąć udział w tej debacie, Radosław Fogiel podkreślił, że „Andrzej Duda nie uchylał się przed debatami już przed pierwszą turą”. – Brał udział w obu, z szacunku dla swoich kontrkandydatów oraz wyborców – powiedział wicerzecznik PiS.

Jak dodał, Andrzej Duda „powiedział dzisiaj, że nie widzi problemu, by z Trzaskowskim rozmawiać i debatować”. – Oczywiście pozostaje kwestia ustaleń – kto będzie to organizował, jakie wpłyną zaproszenia – część już wpłynęła, być może jeszcze nie wszystkie – oraz kwestia ustaleń techniczno-logistycznych – mówił Fogiel. Podkreślił, że prezydent „w żaden sposób nie uchyla się przed debatami”.

Z zaproszenia, które opublikował Trzaskowski na Twitterze, wynika, że mutlimedialna debata miałaby odbyć się w czwartek o 19.25. Ma zostać poprowadzona przez Monikę Olejnik (TVN24), Grzegorza Kajdanowicza (TVN/TVN24), Andrzeja Stankiewicza (ONET) i Marka Kacprzaka (WP).

Debatę z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego planuje też Telewizja Polska. Miałaby się ona odbyć 6 lipca w Końskich w województwie świętokrzyskim.

źródło:

Zobacz więcej