Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Warszawski ratusz: Sytuacja po przejściu gwałtownej ulewy stabilizuje się

Sytuacja po przejściu gwałtownej ulewy powoli się stabilizuje – poinformował w poniedziałek wieczorem stołeczny magistrat, który wskazał, że prezydent miasta Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. Służby w związku z burzą interweniowały 741 razy. Rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przyznał na antenie TVP Info, że sytuacja była „ekstremalna”.

Ulewa w Warszawie. Jaka jest sytuacja w Waszych dzielnicach? [GALERIA]

Nad Warszawą przechodzi potężna ulewa. Grzmi, mocno wieje. - Rzeka płynie z nieba – zostańcie w domach – alarmuje nasz czytelnik. Jeśli jesteście...

zobacz więcej

W poniedziałek po południu nad stolicą przeszła burza, w wyniku której zalanych zostało wiele ulic i budynków.

„Sytuacja po przejściu gwałtownej ulewy powoli się stabilizuje. Woda opada, jednostki PSP, MPWiK oraz ZDM pracują na pełnych obrotach, odpowiadając na 741 zgłoszeń” – poinformował ratusz na Twitterze.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powiedział w TVP Info, że podczas ulewy spadło nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy. – To tyle co zwykle w ciągu miesiąca. Sytuacja jest ekstremalna – wskazał.

Kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej poinformował, że najwięcej zgłoszeń w Warszawie dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza.

Dodał, że strażacy cały czas otrzymują kolejne sygnały, a interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

źródło:
Zobacz więcej