Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trzaskowski chciał budować 1,5 tys. mieszkań rocznie; zakończono realizację stu

Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Mateusz Marek)

W ramach Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy zakończono budowę dwóch budynków, w których znajduje się niespełna 100 mieszkań. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiadał, że chce budować 1,5 tys. lokali co roku.

Ratusz obnaża obietnice Trzaskowskiego. Ile oddano z planowanych 1,5 tys. mieszkań?

Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiadał, że każdego roku w Warszawie powstanie 1,5 tys. mieszkań na wynajem. W ubiegłym roku było ich niespełna 230,...

zobacz więcej

– Zakończyliśmy budowę budynku mieszkalnego przy ul. Skaryszewskiej 3 oraz Łomżyńskiej 26 – poinformował w poniedziałek ratusz w komunikacie. W budynku przy ul. Skaryszewskiej jest 85 mieszkań, a 13 przy Łomżyńskiej.

Mieszkania powstały w ramach realizacji Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy i – jak podkreślono w komunikacie – „wpisują się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu”.

Prezydent stolicy jeszcze podczas kampanii poprzedzającej wybory do władz samorządowych zapowiadał budowę mieszkań na wynajem. „Warszawa musi inwestować w miejskie mieszkania. Chcę budować rocznie 1,5 tysiąca mieszkań na wynajem” – napisał na swoim profilu na Twitterze pod koniec lipca 2018.

Z danych uzyskanych w stołecznym ratuszu na początku czerwca wynika, że do tej pory nie udało się oddać do użytku ani jednego mieszkania na wynajem. Poinformowano, że w trakcie realizacji są obecnie inwestycje budownictwa mieszkaniowego, w wyniku których powstanie 478 mieszkań.

„Na etapie prac przygotowawczych jest kolejnych ok. 647 mieszkań. W latach następnych planujemy przygotowanie zadań, w wyniku których ma powstać ponad 400 kolejnych lokali mieszkaniowych” – napisała rzecznik urzędu miasta Karolina Gałecka.

źródło:
Zobacz więcej