Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dwulatek z koronawirusem trafił do szpitala. Żłobek nadal otwarty

Żłobek na poznańskim Grunwaldzie pozostaje otwarty i przyjmuje dzieci z innych grup, które nie miały kontaktu z chorym (fot. Shutterstock/veryulissa)

U dziecka, które chodziło do jednego z poznańskich żłobków, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwulatek z objawami chorobowymi trafił do szpitala. Kwarantanną zostały objęte osoby, które miały kontakt z chorym. Placówka nadal pracuje.

Koronawirus zamyka drzwi. Rodzice zdalnie oglądają niemowlęta na OIOM-ach

Rodzice noworodków leczonych na oddziale intensywnej terapii w irlandzkim szpitalu w Cork mogą oglądać swoje dzieci wirtualnie. Pracownicy placówki...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Na razie w żłobku jest jeden potwierdzony przypadek – powiedziała w rozmowie z Radiem Poznań Anna Pawłowska z sanepidu. Jak wyjaśniała, „zostało potwierdzono zakażenie u jednego dziecka”.

Żłobek na poznańskim Grunwaldzie pozostaje otwarty i przyjmuje dzieci z grup, które nie miały kontaktu z 2-latkiem. Kwarantanną zostali objęci również rodzice dzieci, które miały styczność z chorym na Covid-19.

– Na ten moment objęliśmy kwarantanną 14 dzieci z bezpośredniego kontaktu z tym dzieckiem oraz 6 osób z personelu. Pozostałe osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. W żłobku udało się oddzielić pozostałe dzieci, które były z innych grup – poinformowała Pawłowska.

źródło:
Zobacz więcej