Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Polski Gyurcsany”. Reakcja na fake newsa Trzaskowskiego o prezydencie

To Rafał Trzaskowski nie spotkał się ze swoimi zwolennikami z Bodzanowa na ziemi płockiej (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

„Polski Gyurcsány. »Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy w dzień, kłamaliśmy w nocy«. Kłamstwo jako podstawa kampanii wyborczej i metody politycznej” – w ten sposób Marcin Czapliński z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, skomentował fake newsa opublikowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Kontrkandydat Andrzeja Dudy twierdził, że urzędujący prezydent zignorował mieszkańców Brodnicy. Duda spotkał się z wyborcami z tej miejscowości.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rafał Trzaskowski opublikował tweeta, w którym napisał, że prezydent Andrzej Duda nie zatrzymał się podczas przejazdu przez Brodnicę, ponieważ „bał się trudnych pytań” wyborców. Jak wskazał Czapliński, Duda był w Brodnicy i rozmawiał z mieszkańcami.

Czapliński nawiązał do słynnej wypowiedzi byłego premiera Węgier, Ferenca Gyurcsánya: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, nagranej bez jego wiedzy, która doprowadziła do upadku postkomunistycznego rządu i wyniosła do władzy Viktora Orbána.

Kilku mieszkańców przyszło na spotkanie z Trzaskowskim. Kandydat nie przyjechał

Kandydat PO w poniedziałek nad ranem miał odwiedzić mieszkańców Bodzanowa. Kilku z nich odpowiedziało na zaproszenie i przyszło – około 10 osób....

zobacz więcej

Trzaskowski opublikował swojego tweeta kilka godzin po tym, jak sam nie stawił się na spotkanie z mieszkańcami Bodzanowa koło Płocka, z którymi umówił się na poniedziałkowy poranek. Zwolennicy opozycyjnego kandydata czekali na niego, ale się nie doczekali.

Zapytany przez reporterkę TVP Info o tę sytuację Trzaskowski zapewnił, że „będzie się pojawiał wszędzie tam, gdzie się umawia na spotkania”.

– Ale to, co jest najważniejsze, to przede wszystkim przygotowanie jasnego przekazu zmiany dla wszystkich kandydatów. Dzisiaj się na tym skupiamy. Ja objechałem całą Polskę, od rana do wieczora jeżdżę po Polsce i będę jeździł. Dziś przychodzi czas, aby mówić o konkretnym programie, który łączy wszystkich kandydatów opozycji – deklarował.

źródło:
Zobacz więcej