RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa pod wodą. Premier zwołał spotkanie szefów służb

Pan premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Powodem jest trudna sytuacja w Warszawie związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta.

Ulewa nad stolicą. Ulice pod wodą, zamknięta stacja metra, awarie sygnalizacji

Po godz. 16 nad Warszawą rozpętała się burza. – Do tej pory przyjęliśmy 65 zgłoszeń, jednak cały czas otrzymujemy kolejne – poinformował rzecznik...

zobacz więcej

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski, w związku z przejściem frontu burzowego przez Mazowsze do godziny 17.30 strażacy odnotowali najwięcej zdarzeń w Warszawie - 180. Wskazał, że po ulewie w Warszawie zalane zostały m.in. pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska.

Jak przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej, najwięcej zgłoszeń dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Dodał, że strażacy cały czas otrzymują kolejne sygnały, a interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

Zalana była między innymi Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru, gdzie uszkodzona została studzienka i jeszcze w poniedziałek późnym wieczorem nie można było wjechać na trasę w kierunku Pragi, ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej i Wisłostrada w kierunku Łomianek na wysokości Spójni. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży.

Trasa Łazienkowska w kierunku Pragi była zablokowana (fot. Twoje Info)

Woda zalała również ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała do poziomu kilkunastu centymetrów - m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała, że z powodu ulewy zamknięta zostaje stacja metra Ratusz Arsenał. W związku z przejściem frontu burzowego, do godziny 19 mazowieccy strażacy otrzymali prawie 700 zgłoszeń - przekazał w poniedziałek PAP rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Jak poinformował rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej, w związku z przejściem frontu burzowego przez Mazowsze, do godziny 19 strażacy odnotowali 695 zgłoszeń, z czego najwięcej zdarzeń w Warszawie - 440. Zgłoszenia dotyczyły również pow. grójeckiego (39), wołomińskiego (38), garwolińskiego (34), ostrowieckiego (16), siedleckiego (15), radomskiego (14), otwockiego (14), wyszkowskiego (14), węgrowskiego (13), legionowskiego (12), białobrzeskiego (9). W pozostałych powiatach odnotowaliśmy pojedyncze interwencje.

Z kolei kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej poinformował PAP, że najwięcej zgłoszeń w Warszawie dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Dodał, że strażacy cały czas otrzymują kolejne sygnały, a interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

źródło:
Zobacz więcej