RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: To, przeciw czemu protestowali Polacy, Trzaskowski nazywał dorobkiem

Podwyższyli wiek emerytalny, a Rafał Trzaskowski nazywał to dorobkiem modernizacyjnym. To, przeciwko czemu protestowali wszyscy Polacy. To, przeciwko czemu zebrano podpisy, żeby odbyło się referendum w tej sprawie; miliony podpisów w całej Polsce – mówił starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie).

Andrzej Duda: Załatwiam sprawy polskie, bo serce mam polskie

Wszystko to co polskie warto wspierać i robimy to. (…) Dla mnie polskie interesy są absolutnie na pierwszym miejscu. Ja załatwiam sprawy polskie,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent Duda na wstępie spotkania podziękował za udział w niedzielnych wyborach i oddanie na niego głosu. Zauważył, że w drugiej turze wyborów, za dwa tygodnie wyścig rozegra się między nim a kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim.

– Wierzę, że dzięki państwa wsparciu i determinacji ja ten wyścig wygram i będę prezydentem na drugą kadencję. Proszę państwa o wsparcie – mówił, w zgromadzeni w odpowiedzi skandowali: „Zwyciężymy!”.

– Proszę państwa, to wsparcie jest mi bardziej nawet potrzebne niż do tej pory, ogromnie potrzebne – zaznaczył Andrzej Duda. Apelował też do zebranych o przekonywanie rodziny i znajomych do udziału w drugiej turze wyborów i oddanie głosu na niego. – Po to – jak mówił – żeby opowiedzieli się za tym, jakiej Polski chcą. – Bo o tym właśnie są te wybory – dodał.

Andrzej Duda przypomniał, że za rządów PO podwyższono wszystkim Polakom wiek emerytalny wbrew zobowiązaniom wyborczym z 2011 r. – Podwyższyli wiek emerytalny, a Rafał Trzaskowski nazywał to dorobkiem modernizacyjnym – wskazał.

Podkreślił, że to z jego inicjatywy przywrócono poprzedni wiek emerytalny. Mówił też o takich programach, jak 500 plus czy 13. emerytura. – To było te pięć lat, one temu służyły, aby podnieść skokowo poziom polskiej rodziny – mówił prezydent. Przypomniał też o zerowym podatku dochodowych dla osób do 26. roku życia czy obniżeniu podatku w pierwszej grupie podatkowej do 17 proc. – Robiliśmy pozytywne działania dla każdego pokolenia - dla dzieci, rodziców i dla seniorów – podsumował.

źródło:
Zobacz więcej