RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ulewa nad stolicą. Ulice pod wodą, zamknięta stacja metra, awarie sygnalizacji

Nad Mazowszem przeszedł w poniedziałek front burzowy. W Warszawie do godziny 19. strażacy otrzymali prawie 700 zgłoszeń – przekazał rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Ulewa w Warszawie. Jaka jest sytuacja w Waszych dzielnicach? [GALERIA]

Nad Warszawą przechodzi potężna ulewa. Grzmi, mocno wieje. - Rzeka płynie z nieba – zostańcie w domach – alarmuje nasz czytelnik. Jeśli jesteście...

zobacz więcej

Dokładnie było to 695 zgłoszeń, z czego najwięcej zdarzeń w Warszawie – 440.

Wg informacji podanych przez strażaka, zalane zostały m.in. pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska. Bryg. Kierzkowski uspokoił przy tym, że sytuacja jest opanowana. – Nie mamy też osób rannych – podał.

Bardzo ucierpiał Żoliborz i Bielany. Zalana jest także ulica Żwirki i Wigury, Wisłostrada w kierunku Łomianek. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na ok. 1 metra w górę. Ogromne ilości wody spływały ulicą Książęcą, która łączy plac z Powiślem. Samochody jechały nią powoli, zanurzone do połowy kół.

Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała do poziomu kilkunastu centymetrów – m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej.

teraz odtwarzane
Ulewa w Warszawie

Został rażony piorunem. Uratowali go policjanci

Trzebniccy policjanci uratowali życie mężczyźnie porażonemu przez piorun podczas pracy na polu. Poszkodowany był nieprzytomny i nie dawał oznak...

zobacz więcej

Z kolei rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała, że z powodu ulewy zamknięta została stacja metra Ratusz Arsenał. – Pociągi nie będą się na niej zatrzymywały – przekazała.

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy – m.in. na placu Zawiszy, na rondzie ONZ oraz w pobliży węzła Marsa. Służby pracują nad usunięciem awarii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej