RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pan mówi, że pan jest Polakiem?”. Nitras atakuje mieszkańca Brodnicy

Mężczyzna przypomniał posłowi wydarzenia z Pucka, gdzie ubliżano prezydentowi (fot. Twitter/Samuel Pereira)

Mieszkaniec Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) zapytał posła PO Sławomira Nitrasa, czy podoba mu się to, że jeden z sympatyków opozycji krzyczał wulgarnie w stronę prezydenta „Duda, Duda, ty ch***”. Mężczyzna nawiązał w ten sposób do wydarzeń z lutego, gdy grupa manifestantów próbowała zakłócić wystąpienie Andrzeja Dudy w Pucku (woj. pomorskie). W reakcji na zadane pytanie Nitras zaczął atakować mężczyznę, twierdząc, że ten go wyzywa.

Zakłócali uroczystości, krzyczeli „Duda, ty ch***”. Kidawa-Błońska pogratulowała [WIDEO]

Powrót Polski nad morze należał do najważniejszych wydarzeń, które Polskę ukształtowały i budowały naszą historię – mówił prezydent Andrzej Duda w...

zobacz więcej

– Jakich słów pan używa? – pytał z oburzeniem poseł PO. Mieszkaniec Brodnicy próbował mu wyjaśnić, że nie ma zamiaru go obrażać, lecz przytacza jedynie słowa jednego z demonstrantów w Pucku. – Został wyzwany Andrzej Duda. To było nagłośnione – tłumaczył mężczyzna.

Sławomir Nitras odparł wtedy: – Pan mówi, że pan jest Polakiem? I pan wyzywa?

Do wydarzeń w Pucku doszło 10 lutego podczas uroczystości zaślubin Polski z morzem. Prezydent przemawiał wtedy w porcie rybackim. Wystąpienie starali się zakłócić manifestanci, którzy krzyczeli agresywne i wulgarne hasła skierowane przeciw niemu.

Po wszystkim ówczesna kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska przyszła się z nimi przywitać.

Manifestanci nieśli transparenty z napisem „Przestańcie łgać. WyPAD 2020”. Wśród wznoszonych okrzyków można było usłyszeć: „Marionetka”, „Będziesz siedział”, „Republika Banasiowa”, „Przestań kraść”. Jeden z demonstrantów skandował wulgarnie: „Duda, Duda, ty ch***”.

źródło:
Zobacz więcej