RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Został rażony piorunem. Uratowali go policjanci

W wyniku porażenia, poszkodowany stracił przytomność i nie dawał oznak życia (fot. Shutterstock/Keshav Dulal)
W wyniku porażenia, poszkodowany stracił przytomność i nie dawał oznak życia (fot. Shutterstock/Keshav Dulal)

Trzebniccy policjanci uratowali życie mężczyźnie porażonemu przez piorun podczas pracy na polu. Poszkodowany był nieprzytomny i nie dawał oznak życia. Mundurowi przeprowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której przywrócili 49-latkowi funkcje życiowe. Dzięki pomocy policjantów mógł on zostać przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Będzie zespół do walki z przestępczością przeciwko środowisku

Na początku czerwca do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skierowano akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom działającym w zorganizowanej grupie...

zobacz więcej

W niedzielę ok. godz. 17.20 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymali informację, że w pobliżu miejscowości Strzeszów 49-letni mężczyzna podczas wykonywania prac na polu został trafiony przez piorun.

W wyniku porażenia, poszkodowany stracił przytomność i nie dawał oznak życia.

Niestety w związku z charakterystyką terenu i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, dotarcie do rażonego piorunem mężczyzny było bardzo utrudnione. Ostatnie 500 metrów mundurowi pokonali biegiem, ponieważ radiowóz nie był w stanie poradzić sobie z grząskim podłożem.

Po dotarciu do poszkodowanego funkcjonariusze przystąpili do akcji ratunkowej. 49-latek leżał na ziemi nieprzytomny, bez wyczuwalnych funkcji życiowych, a na jego klatce piersiowej oraz kończynach dolnych widoczne były ślady poparzeń. Policjanci wraz z jednym ze świadków rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Udało się przywrócić oddech oraz krążenie. W międzyczasie na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni, którym poszkodowany został przekazany pod opiekę. 49-latek został następnie przewieziony doi szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej