Zatłukł łomem 74-latka. Sąd: Nie ma wątpliwości, że chciał zabić

Do zbrodni doszło jesienią 2019 roku (fot. PAP/Jan Dzban, zdjęcie ilustracyjne)

Na dożywocie skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 42-latka oskarżonego o zabójstwo 74-letniego mieszkańca wsi Trześcianka na Podlasiu. Ofiara została kilkukrotnie uderzona w głowę metalowym prętem. Nie ma wątpliwości, że sprawca chciał zabić, uzasadniał sąd.

Półtoraroczny chłopiec w klatce z wężami. Matka aresztowana

Trzy osoby na południowym wschodzie USA zostały aresztowane i usłyszały zarzuty w związku z rażącym zaniedbaniem 18-miesięcznego chłopca. Dziecko...

zobacz więcej

Do zbrodni doszło jesienią 2019 r. na posesji należącej do zmarłego; motywu do końca nie udało się ustalić. Jak informowała policja, potencjalny sprawca był poszukiwany w okolicznych lasach z wykorzystaniem psów tropiących i termowizji. Zatrzymano go następnego dnia w jednej z pobliskich wsi. Od tego czasu jest aresztowany.

Według aktu oskarżenia 74-letni mężczyzna został co najmniej cztery razy uderzony przez niego w głowę łomem. Zmarł w szpitalu.

– Żadnych wątpliwości nie ma, że oskarżony chciał zabić – mówił w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia. Prokuratura wnioskowała o dożywocie, biorąc też pod uwagę również wcześniejszą karalność oskarżonego za poważne przestępstwa, w tym za gwałt. Obrona chciała uniewinnienia, bo w jej ocenie w sprawie były wątpliwości, prawdopodobna jest apelacja.

Oskarżony ma też zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia żonie zmarłego.

źródło:

Zobacz więcej