RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

List Gowina do członków Porozumienia po pierwszej turze. Wiadomo, co napisał

Za dwa tygodnie druga tura (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to wybór między Polską ambitną i dynamiczną a Polską zadowalającą się przeciętnością – napisał w liście do członków Porozumienia lider ugrupowania Jarosław Gowin. Zaapelował też o zaangażowanie w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

Komorowski: Jeśli Duda przegra, będą przyspieszone wybory

Najważniejszym zadaniem Rafała Trzaskowskiego jest pozyskanie wyborców Szymona Hołowni, którzy są nieco bardziej konserwatywni w stosunku do jego...

zobacz więcej

Lider Porozumienia w datowanym na poniedziałek liście podziękował przedstawicielom ugrupowania za zaangażowanie w kampanię Andrzeja Dudy.

„Nasz kandydat uzyskał w pierwszej turze znakomity wynik – to także Wasz sukces! Przed nami decydujące starcie. Wiemy, że będzie wyrównane. Wiemy też, co oznaczałoby zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego. Polskę czekałyby lata nasilenia konfliktu politycznego. Działania naszego rządu byłyby torpedowane tylko po to, by osłabić Zjednoczoną Prawicę, mimo tego że w rzeczywistości osłabiałoby to nasze państwo” – napisał Gowin.

„Dobre, potrzebne dla obywateli projekty upadałyby na skutek prezydenckiego weta. Polsce groziłby chaos. Trudniej byłoby o skuteczną walkę z epidemią i jej gospodarczymi skutkami. Zamiast wspierać rząd w walce o zdrowie i miejsca pracy Polaków, nowy ośrodek prezydencki skupiałby się na promowaniu eksperymentów obyczajowych, obcych przekonaniom większości Polaków. Nasiliłyby się podziały światopoglądowe i próby indoktrynacji naszych dzieci. Wróciłaby też niesławna polityka ciepłej wody w kranie” – dodał lider Porozumienia.

Zdaniem Gowina sprzeciw Trzaskowskiego np. wobec budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego świadczy o tym, że kandydat KO – jak napisał były wicepremier – „używałby uprawnień głowy państwa do blokowania programu śmiałego rozwoju naszej gospodarki i naszego kraju, realizowanego przez rząd Zjednoczonej Prawicy”.

„Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to wybór między Polską ambitną i dynamiczną a Polską zadowalającą się przeciętnością. Dlatego wzywam Was wszystkich – członków i sympatyków Porozumienia – do ciężkiej pracy na rzecz zwycięstwa Andrzeja Dudy!” – napisał lider Porozumienia.

źródło:

Zobacz więcej