Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 29.06 – spada liczba zakażeń w stolicy

Z powodu Covid-19 w mazowieckich szpitalach zajętych jest niemal 500 łóżek (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Niespełna 5 tys. zakażeń potwierdzono na Mazowszu od początku epidemii koronawirusa. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 32 kolejne przypadki, z czego zaledwie trzy w Warszawie. W ostatnich dniach zauważalnie spada liczba nowych infekcji w stolicy.

Nadgorliwa członkini komisji. Zmuszała do nietypowej formy dezynfekcji

Głosujący w lokalu wyborczym nr 20 w Kaliszu narażeni byli na prysznic środkiem dezynfekującym. Członkini komisji strumień spryskiwacza kierowała...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W ostatnich trzech dniach wzrost zgonów z powodu Covid-19 nie przekraczał jednego na dobę. W sobotę nie odnotowano żadnego, z kolei w niedzielę – podobnie jak w piątek – potwierdzono jedną nową ofiarę śmiertelną.

Dotychczas w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 328 osób (dane z niedzieli).

Liczba osób zakażonych w woj. mazowieckim wynosi 4975, a w Warszawie – 1602. Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to 32 osoby, z czego trzy w stolicy, gdzie w ostatnich dniach zauważalnie spadła krzywa nowych zakażeń. W sobotę było to siedem, a jeszcze w piątek – 15 nowych infekcji.

Ta tendencja jest widoczna także w skali całego kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 193 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i czterech zmarłych. Łącznie zakażenie potwierdzono dotąd u 33 907 osób, z których 1438 zmarło.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie podaje, że liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 20 309. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1738 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 487 pacjentów, z czego 78 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano już 2397 ozdrowieńców – 15 w ostatnich godzinach.

źródło:
Zobacz więcej