RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Trzaskowski: Dziękuję Kidawie-Błońskiej i Senatowi. Gdyby nie oni...

Najnowsze

Popularne

Mamy szanse wygrać te wybory – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników wyborów. Według sondażu exit poll zajął on drugie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich, otrzymując 30,4 proc. głosów. Wygrał prezydent Andrzej Duda z poparciem 41,8 proc.

Andrzej Duda wygrywa. Wysoka frekwencja

Zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich jest Andrzej Duda – wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos. Ponieważ urzędujący prezydent uzyskał...

zobacz więcej

Kandydat podziękował żonie i rodzinie „za cierpliwość i wytrwałość”. – Ale zanim podziękuję całej Polsce, chciałbym najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej – mówił Trzaskowski.

– Chciałbym podziękować Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce, którzy pokazali charakter – kontynuował. – Bo gdyby nie oni, już dawno by było po wyborach, a tak jest druga tura – dodał kandydat KO.

– Dzisiaj spacerowałam po ulicach Warszawy i wiem, że duża część z was chciałaby wygrać już w pierwszej turze, tak jak w Warszawie, ale ten wynik pokazuje jedno, co najważniejsze, a mianowicie: ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany. Chcę do tych wszystkich obywateli dzisiaj jasno powiedzieć: będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany – powiedział Trzaskowski.

Wieś i małe miasta za Dudą, największe miasta – za Trzaskowskim [STATYSTYKI]

Wybory prezydenckie na wsi wygrał Andrzej Duda z wynikiem 54,7 proc. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego głosowało tu 19,8...

zobacz więcej

Trzaskowski po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll, który dał mu 30,4 proc. poparcia, podkreślił, że druga tura wyborów nie będzie tylko wyborem między nim a prezydentem Andrzejem Dudą.

– To będą wybory między tymi, którzy szukają, tak jak ja, jak my wszyscy, porozumienia i wspólnoty. (...) I tymi, którzy przez cały czas szukają konfliktu. To będą wybory między wszystkimi tymi, którzy chcą patrzeć w przyszłość, żeby rozstrzygać spory, które naprawdę przyniosą nam lepszą i pewną przyszłość – mówił Trzaskowski.

Podkreślił, że w drugiej turze wyborów Polsay zdecydują, czy będą mieli „silnego prezydenta, który patrzy władzy na ręce”, czy prezydenta, „który niestety nie szanuje nawet swojego podpisu”.

– Władza jest dla obywateli – podkreślił Trzaskowski, dodając, że obywatele nie są dla władzy. – Musi być równowaga. Monopol władzy nigdy dobrze się nie kończy. O tym będą te wybory – stwierdził kandydat KO.

Podziękował swoim wyborcom za to, że „możemy się cieszyć tym wynikiem”. – Tak wielu z nas chce po prostu zmiany. Dziękuję tym, którzy oddali głos na zmianę. Ja będę kandydatem zmiany, prezydentem wszystkich Polek i Polaków – powiedział Trzaskowski.

Są dane z 99,8 proc. komisji [RELACJA]

Zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich jest Andrzej Duda – wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos. Ponieważ urzędujący prezydent uzyskał...

zobacz więcej

Podczas wieczoru wyborczego kandydat Koalicji Obywatelskiej podziękował swoim kontrkandydatom. Andrzejowi Dudzie gratulował osiągniętego wyniku.

– Widać po tym wyniku, że jest bardzo wiele Polek i Polaków, którzy inaczej niż my oceniają te ostatnie pięć lat, którzy również oceniają niektóre reformy, które wprowadził rząd PiS, pozytywnie. Chcę jasno powiedzieć, my w przeciwieństwie do dzisiaj rządzących wyciągamy wnioski z tego, co się w Polsce dzieje, utrzymamy 500 Plus, nie podwyższymy wieku emerytalnego, 13. emerytura jest bezpieczna – mówił Trzaskowski.

– Można mieć to wszystko, ale można mieć jeszcze więcej, można mieć wspólnotę – dodał. Zaznaczył, że wszystkich szanuje i ze wszystkimi chce rozmawiać.

Zwrócił się też do prezydenta Andrzeja Dudy. – Stańmy do debaty, porozmawiajmy o prawdziwych problemach – mówił po ogłoszeniu wyników sondaży exit poll kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Dodał, że czeka na zaproponowanie konkretnej daty i miejsca.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że jest gotowy do współpracy z rządem. – Nie szukam, w przeciwieństwie do rządzących, wrogów. Gwarantuję, że będę prezydentem wszystkich Polek i Polaków – mówił kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej