RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek awionetki. Trwa akcja ratunkowa

Na miejscu działają trzy zespoły ratownictwa medycznego (fot. REUTERS/Srdjan Zivulovic, zdjęcie ilustracyjne)

Cztery osoby zostały ranne w wypadku awionetki na warszawskim lotnisku na Bemowie. Trwa akcja ratunkowa – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditran” Anna Smereka. Młodszy kapitan Michał Skrzypa z warszawskiej straży pożarnej przekazał, że awionetka zaraz po starcie zaczęła schodzić w dół i musiała awaryjnie lądować, przy czym ścięła kilka drzew.

Kolejny dzień z burzami. IMGW wydał ostrzeżenia

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla siedmiu województw. Wskazano, że istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia.

zobacz więcej

Jak przekazała rzeczniczka, informację o zdarzeniu otrzymano w niedzielę o godzinie 12.30. – Na lotnisku na Bemowie doszło do wypadku awionetki – podała Anna Smereka.

Wskazała, że w wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane. – Nie ma ofiar śmiertelnych – powiedziała.

Dodała, że na miejscu działały trzy zespoły ratownictwa medycznego. Przyleciał tam też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei jak poinformował mł. kpt. Michał Skrzypa z warszawskiej straży pożarnej, samolot ma uszkodzony kadłub i skrzydła. – Awionetka ścięła kilka drzew. Nie było żadnego pożaru. Maszyna w momencie jej znalezienia znajdowała się na podwoziu, w swojej standardowej pozycji – powiedział.

Dodał, że z relacji świadków i pilota wynika, że awionetka zaraz po starcie zaczęła schodzić w dół i musiała awaryjnie lądować.

Przyczyny wypadku ustalać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

źródło:

Zobacz więcej