Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Bank Pocztowy: Z aplikacją mobilną automatyczna płatność za autostrady

Aplikacja ma ułatwić wakacyjne podróże (fot.PAP/Tytus Żmijewski)

W przyszłym tygodniu klienci Banku Pocztowego będą mogli za pośrednictwem aplikacji mobilnej EnveloBank korzystać z funkcji umożliwiającej automatyczne płatności za autostrady tzw. autopay – podał bank w komunikacie.

Droższy przejazd A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin

66 zł kosztuje w sumie od poniedziałku przejazd samochodem osobowym płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin. O godz. 6.00 rano zmianie...

zobacz więcej

Bank podał, że jego aplikacja mobilna – EnveloBank – zostanie w przyszłym tygodniu rozszerzona o usługę autopay.

– Cieszę się, że spółki z grupy Poczty Polskiej wprowadzają nowoczesne i użyteczne rozwiązania dla klientów. Naszym celem jest wspólne działanie i rozszerzanie oferty grupy o innowacyjne produkty oparte na nowych technologiach – powiedział prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

– Nowa aplikacja EnveloBanku to wygodne rozwiązanie, które ułatwi wakacyjne podróże – dodał.

W komunikacie napisano, że aby skorzystać z usługi autopay w Banku Pocztowym, wystarczy zalogować się na swoje konto w aplikacji EnveloBank, podać numer rejestracyjny pojazdu i wybrać konto, z którego ma być pobierana opłata za przejazd.

Dodano, że z autopay będą mogli korzystać użytkownicy pojazdów kategorii: 1, 2, 2a, 3, 4 i 5, a pobierana automatycznie opłata za przejazd nie będzie różnić się wysokością od tych uiszczanych tradycyjnie.

GDDKiA wprowadza ułatwienia w procedurach związanych z budową dróg

By usprawnić prace budowlane, urząd zarządzający drogami krajowymi i autostradami pozwolił dostarczać gwarancje online oraz zgodził się na...

zobacz więcej

– Cały czas pracujemy nad tym, by oferowane przez nas usługi wpisywały się w najnowsze trendy technologiczne i odpowiadały na potrzeby naszych klientów. Jako jedni z pierwszych udostępnimy w bankowości mobilnej możliwość automatycznych płatności za autostrady, autopay – stwierdził członek zarządu Banku Pocztowego Tomasz Dąbrowski.

Dodał, że aplikacja Banku Pocztowego ma 300 tys. użytkowników.

Bank Pocztowy poinformował, że funkcjonalność autopay będzie dostępna dla klientów korzystających z aplikacji EnveloBank na urządzeniach z systemem Android, a „intencją Banku jest, by w kolejnym etapie skorzystać z niej mogli również użytkownicy urządzeń firmy Apple, bazujących na iOS”.

Bank poinformował, że w ostatnim czasie wprowadził wiele rozwiązań w zakresie rozwoju bankowości mobilnej.

„W ubiegłym roku klienci Banku Pocztowego uzyskali między innymi możliwość realizacji płatności za pośrednictwem GooglePay, ApplePay oraz GarminPay, a w marcu tego roku także bezpiecznego logowania do aplikacji EnveloBank oraz zatwierdzania przelewów z użyciem biometrii” – podano.

Bank Pocztowy to polski bank detaliczny, Poczta Polską SA ma ok. 75 proc. akcji banku, drugim akcjonariuszem jest PKO BP SA (ok. 25 proc. akcji). Bank specjalizuje się w najprostszych produktach bankowych oferowanych w polskich złotych dla klientów detalicznych (w tym osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą), a także klientów instytucjonalnych oraz prowadzi działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

źródło:

Zobacz więcej