RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z Borisem Johnsonem. Znamy tematy

Premier Mateusz Morawiecki (fot. Adam Guz KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Adam Guz KPRM)

Szefowie polskiego i brytyjskiego rządu przeprowadzili w sobotę rozmowę telefoniczną – ustalił portal tvp.info. Wśród tematów rozmowy była m.in. obecna sytuacja Polaków w UK w czasie pandemii koronawirusa, wymiana informacji na temat rozwiązań gospodarczych podjętych w ostatnim czasie, w tym polskiej tarczy antykryzysowej oraz kierunki dwustronnej współpracy w zakresie polityki klimatycznej i energetycznej, technologicznej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Premierzy przyjęli dokument wskazujący główne kierunki współpracy dwustronnej w kolejnym roku.

Służby na ratunek zalanym miejscowościom. Na miejscu premier Morawiecki

Ruszamy w kierunku miejscowości, gdzie zerwane są mosty; chcemy dotrzeć do ludzi, staramy się zapewnić im wszystkie podstawowe artykuły do życia –...

zobacz więcej

Jak udało nam się dowiedzieć, premier Mateusz Morawiecki podzielił się z premierem Borisem Johnsonem rozwiązaniami gospodarczymi podjętymi w czasie epidemii.

Polski premier mówił o wprowadzeniu tarczy antykryzysowej o wartości około 15 proc. PKB oraz zaznaczył, że wychodząc z kryzysu, Polska planuje koncentrować się na innowacyjnych sektorach gospodarki oraz na inwestycjach.

Premierzy wspólnie zgodzili się, że jest to najskuteczniejsza droga powrotu do wzrostu gospodarczego.

Premierzy Polski i UK przyjęli również dokument wskazujący główne kierunki współpracy dwustronnej w wielu obszarach – w tym w odniesieniu do polityki klimatycznej i energetycznej, technologicznej i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Jednym z tematów rozmowy były również konsultacje międzyrządowe oraz format polsko-brytyjskiej kwadrygi. Politycy poruszyli też temat zbliżających się obchodów 80. rocznicy bitwy o Anglię, w której udział wzięli polscy lotnicy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej