RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W czasie wyborów prezydenckich będzie też można zrobić zakupy

Nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego (fot. pixabay/Alexas_Fotos)
Nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego (fot. pixabay/Alexas_Fotos)

W niedzielę, 28 czerwca sklepy będą otwarte. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.

Nowy Jork zapowiada zwolnienie 22 tys. pracowników miejskich

Burmistrz Nowego Jorki Bill de Blasio ostrzegł w piątek, że bez wsparcia federalnego będzie zmuszony zwolnić aż 22 tys. pracowników miejskich. Od...

zobacz więcej

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

„Z duszą na ramieniu oczekujemy dokładniejszych prognoz meteorologicznych na jutrzejsze popołudnie”

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę nad ranem zwiedzał zbiornik na Wisłoku w Rzeszowie. Od jesieni trwa jego odmulanie; ma kosztować 53 mln zł. Jak...

zobacz więcej

W związku epidemią koronawirusa w połowie marca br. została ograniczona działalność galerii handlowych. Czynne pozostały jedynie sklepy spożywcze i apteki, a także pralnie i drogerie. Następnie wprowadzono ograniczenia dot. liczby klientów w placówkach. Wprowadzony został również obowiązek dla sklepów, aby udostępniały klientom płyny do dezynfekcji rąk i rękawiczki jednorazowe przed wejściem.

Od soboty 30 maja w ramach wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki, rząd zniósł limity klientów w sklepach i galeriach. Nadal obowiązuje wymóg noszenia maseczek oraz udostępnianie klientom rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

źródło:

Zobacz więcej