RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powódź po nawałnicy w Hadlach Kańczuckich na Podkarpaciu [GALERIA]

Woda momentalnie zalała pola, domy drogi oraz tory kolejowe (fot. Twoje Info)

Na platformę interwencyjną TWOJE INFO otrzymaliśmy kolejną informację o skutkach nawałnic, jakie przechodzą nad Polską. „Dziś nad miejscowością Hadle Kańczuckie na Podkarpaciu między godz. 15.00-16.00 przeszła potężna nawałnica która spowodowała, że malutka rzeczka Mleczka zamieniała się w potężną rzekę” – napisał nasz czytelnik.

Wiadomo, kiedy fala wezbraniowa na Wiśle dotrze do Warszawy

Fala wezbraniowa na Wiśle dotrze do Warszawy w niedzielę – poinformował prezes Wód Polskich Przemysław Deca. Przekazał również, że nie przewiduje,...

zobacz więcej

„Powódź momentalnie zalała pola, domy drogi oraz tory kolejowe. Ucierpiały też jadące samochody i ciężarówki. Powódź nadal trwa” – dodaje mieszkaniec Podkarpacia.

W województwie podkarpackim strażacy odnotowali ponad 200 interwencji w związku z intensywnymi opadami deszczu, które przechodzą przez region. Najwięcej interwencji dotyczy pompowania wody.

– Strażacy pompują wodę z zalanych domostw, udrażniają przepusty drogowe. Usuwają także połamane konary drzew. Woda całkowicie zablokowała drogę woj. nr 835 w miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim, a także drogę wojewódzką nr 877 w Zabratówce w pow. Rzeszowskim – przekazał rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

Najczęściej strażacy wyjeżdżali w powiatach: rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim.

– W działania w tej chwili zaangażowanych jest ponad 700 strażaków PSP i ochotników – zaznaczył bryg. Betleja.

źródło:
Zobacz więcej