RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

COVID-19 zaatakował bankomaty

Polacy tuż przed i po lockdownie wyciągnęli z kont ogromne kwoty pieniędzy (fot. Matthew Horwood/Getty Images)

Pojawiają się limity jednorazowych wypłat. Żeby ograniczyć koszty, nad reglamentacją dla obcych klientów zastanawia się PKO BP – podaje „Puls Biznesu”.

Koronakryzys i hulajnogi przydusiły taksówkarzy

Pandemia mocno przydusiła taksówkarzy. Aż 6 tys. z nich zawiesiło od marca do maja działalność. Swoje robi też konkurencja współdzielonych rowerów...

zobacz więcej

Gazeta informuje, że Polacy tuż przed i po lockdownie wyciągnęli z kont ogromne kwoty pieniędzy, które teraz trzymają w domu. Według dziennika dla sieci bankomatów jest to prawdziwy dramat.

Dwa tygodnie temu Euronet, największy niezależny operator bankomatów, wprowadził limit jednorazowej transakcji – 1 tys. zł.

„Niedługo potem w ślady konkurenta poszła druga niebankowa sieć – Planet Cash, ustalając ograniczenia w tej samej wysokości” – czytamy.

Zdaniem dziennika wprowadzenie limitów przez niezależnych operatorów może jednak doprowadzić do daleko idących zmian na rynku. Z informacji „PB” wynika, że najliczniejsza w kraju sieć bankomatów PKO BP notuje zwiększony ruch klientów obcych banków.

„Nasi klienci mogą wypłacać gotówkę w dowolnej wysokości w bankomatach PKO BP i tutaj nie planujemy wprowadzenia zmian. Bank analizuje zmiany dokonujące się na rynku i nie wykluczamy żadnego scenariusza w zakresie wypłat gotówki w naszych urządzeniach przez klientów innych banków” – mówi cytowana przez gazetę Aleksandra Gieros, dyrektor komunikacji PKO BP.

źródło:

Zobacz więcej