Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Liverpool piłkarskim mistrzem Anglii

Dla "The Reds" to 19. w historii mistrzostwo Anglii (fot. PAP)

Piłkarze Liverpoolu po raz 19. w historii, a pierwszy od 30 lat mistrzami Anglii. O losach tytułu przesądziła porażka jedynego rywala w walce o trofeum, Manchesteru City.

15-latek zagrał z Realem. Rekord La Liga

Dokładnie 15 lat i 291 dni miał Luka Romero, który w środowy wieczór zagrał w drużynie Realu Mallorca przeciwko Realowi Madryt. To nowy rekord...

Broniąca mistrzostwa ekipa z Manchesteru przegrała w Londynie z Chelsea 1:2 (0:1). Na 7. kolejek do zakończenia rozgrywek Liverpool ma 23 punkty przewagi nad Manchesterem City, a do wywalczenia jest 21 punktów.

W Londynie Chelsea prowadziła po golu Christiana Pulisica z 36. minuty. W 55. wyrównał Kevin de Bruyne, a losy meczu rozstrzygnęły się w 77. minucie. Podczas ataku Chelsea Fernandinho zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym. Sędzia ukarał Brazylijczyka czerwoną kartką, a dla Chelsea podyktował „jedenastkę”, którą wykorzystał inny brazylijski piłkarz, Willian.

Chelsea zajmuje w tabeli 4. miejsce, ostatnie dające prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów.