RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef BBN odpowiada Trzaskowskiemu, Szczerba straszy Czarnobylem i grzybami atomowymi

Paweł Soloch zaapelował o rzetelność w dyskusji nad bezpieczeństwem narodowym (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
Paweł Soloch zaapelował o rzetelność w dyskusji nad bezpieczeństwem narodowym (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

„Panie Rafale Trzaskowski, bardzo proszę o trochę rzetelności w sprawach bezpieczeństwa. Kwestia przeniesienia do Polski broni nuklearnej nie jest i nie była przedmiotem rozmów polsko-amerykańskich. To zbyt poważny temat, aby dezinformować Polaków. Wystarczy, że robi to Sputnik” – napisał na Twitterze szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Tymczasem poseł KO Michał Szczerba swój sprzeciw wobec budowy elektrowni atomowej wyraził zamieszczając na Twitterze nagranie wybuchu bomb atomowych.

Rafał Trzaskowski napisał list do prezydenta. Chodzi o spotkanie z Trumpem

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski wystosował list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym pyta o cel jego środowej wizyty w USA. Według...

zobacz więcej

Wczoraj kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski wystosował list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym pytał o cel jego środowej wizyty w USA. Według polityka, opinia publiczna powinna wiedzieć, czy są m.in. plany przenoszenia do Polski broni jądrowej.

Trzaskowskiemu odpowiedział na Twitterze Soloch. Jak stwierdził, kandydat KO powinien być w sprawach bezpieczeństwa narodowego rzetelny, a sprawa ewentualnego przeniesienia do Polski broni jądrowej nie jest przedmiotem rozmów z Waszyngtonem. „To zbyt poważny temat, aby dezinformować Polaków. Wystarczy, że robi to Sputnik” – napisał szef BBN, nawiązując do znanego z szerzenia prorosyjskiej narracji portalu.

Tymczasem poseł PO Michał Szczerba zamieścił na Twitterze wpis na podobny temat, ale w zupełnie innym tonie. „Czy kogoś Duda zapytał o zdanie, czy chce mieć w swoim sąsiedztwie elektrownię jądrową?” – napisał. Do wpisu dołączył wideo, które – jak można się domyślać – jego zdaniem ukazuje skutki działania elektrowni atomowych. Widzimy tam m.in. nagrania ukazujące skażoną przez katastrofę czarnobylską Prypeć oraz eksplozje bomb atomowych. „Nie dla atomu” – taki napis pojawiał się w materiale, kiedy wiedzieliśmy Donalda Trumpa i Andrzeja Dudę ściskających sobie ręce.

Po kilkudziesięciu minutach Szczerba usunął swój wpis, jednak udało się nam zachować zrzut wpisu, jak i nagranie. Udostępniamy je poniżej.

teraz odtwarzane
Michał Szczerba opublikował film na swoim koncie na Twitterze

źródło:
Zobacz więcej