Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Tragiczny wypadek na S8. Kierowca autobusu pod nadzorem policjantów

Kierowca autobusu, który uległ wypadkowi w Warszawie, przebywa w szpitalu i jest pod nadzorem policjantów. Jak poinformował rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, mężczyzna nie jest w gronie osób ciężko rannych.

Jakie powody wypadku na S8? „Najbardziej prawdopodobne zasłabnięcie kierowcy”

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku autobusu miejskiego w Warszawie było według policji zasłabnięcie kierowcy. Pojazd spadł z wiaduktu na...

zobacz więcej

Autobus miejski ZTM linii 186 spadł w czwartek z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę, na granicy Żoliborza i Bielan. Na miejscu pracują służby. Autobusem jechało 40 osób. Zginęła 70-letnia kobieta, a 17 osób zostało poszkodowanych, w tym dwoje niepełnoletnich.

Według wstępnych ustaleń policji, najprawdopodobniej przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierowcy. Nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział, że mężczyzna był trzeźwy. Został wstępnie przesłuchany.

Jak poinformował rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, na miejscu wypadku pracują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień.

– Na pewno na tym odcinku drogi będzie się odbywał ruch tranzytowy – poinformował Marczak.

Jak dodał, zjazd na Gdańsk zostanie wyłączony, podobnie jak prawy pas Mostu Grota-Roweckiego.

– To, czego się na pewno można spodziewać w najbliższym czasie, to ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi. Jest to wszystko podyktowane względami bezpieczeństwa – podkreślił rzecznik KSP.

Utrudnienia w miejscu wypadku autobusu w Warszawie potrwają kilka dni. Pierwsza część wraku jest już usunięta. Strażacy pracują nad zabraniem drugiej części.

źródło:
Zobacz więcej