RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Miłośnicy kotów doczekali się swojego festiwalu filmowego

Za drobną opłatą obejrzeć będzie można ponad 1300 filmów z kotami w roli głównej (fot. arch.PAP/Photoshot)

Quarantine Cat Film Fest to impreza, którą zainteresować się powinni wszyscy wielbiciele kotów. W ramach tego festiwalu za drobną opłatą obejrzeć będzie można najlepsze z ponad 1300 amatorskich filmików nadesłanych z całego świata, z puchatymi bohaterami w roli głównej. Organizatorem wydarzenia jest kameralne kino z amerykańskiego Pittsburgha.

Kot kandydatem w wyborach. Ma zwrócić uwagę na problemy zwierząt

Francuska partia polityczna przedstawiła kota jako jednego z kandydatów w najbliższych wyborach lokalnych w Rennes w Bretanii.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Festiwale w Cannes czy Sundance doczekały się nowego konkurenta. Małe artystyczne kino Row House Cinema z Pittsburgha powołało do życia Quarantine Cat Film Fest, którego pierwsza edycja właśnie trwa. Podczas pandemii pomysłodawcy imprezy zwrócili się do zamkniętych w domach właścicieli i miłośników kotów, by nagrywali wideo z udziałem swoich zwierząt. Otrzymali około 1200 amatorskich filmików.

By móc obejrzeć 80-minutową kompilację tych najlepszych na stronie internetowej festiwalu – Rowhouse.Online, należy kupić bilet w cenie 12 dolarów, co daje dostęp do materiałów na 72 godziny. Z oferty festiwalu skorzystać mogą również mieszkańcy Unii Europejskiej. Wykupić bilet i obejrzeć film na stronie festiwalu będzie można przez około trzy miesiące.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na pomoc niezależnym amerykańskim kinom, z których wiele w dobie pandemii balansuje na granicy przetrwania.

źródło:
Zobacz więcej