RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autobus miejski spadł z wiaduktu. Są ofiary

Jedna osoba zginęła, a około 20 jest poszkodowanych, w tym pięć ciężko, po tym, jak autobus miejski ZTM linii 186 spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę, na granicy Żoliborza i Bielan. Na miejscu pracują służby. Autobusem jechało 40 osób, wśród poszkodowanych są dzieci.

Śmiertelny wypadek na zakopiance. Nie żyje motocyklista

22-letni motocyklista zmarł wskutek obrażeń doznanych podczas wypadku, do którego doszło wieczorem w Głogoczowie (Małopolskie) na drodze krajowej...

zobacz więcej

– Z jakiegoś powodu kierowca zjechał na bok, kierowca jest przytomny i badany w karetce. Autobusem jechało 40 osób. 23 osoby zostały ranne, 17 natychmiast przewieziono do szpitali – powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda dodał, że trwa zabezpieczanie zniszczonego autobusu, którego jedna część zwisa z wiaduktu.

Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski, wszystkie osoby zostały odnalezione, pięć jest w stanie ciężkim.

22 277 5560 – pod tym numerem działa specjalna infolinia dla rodzin osób poszkodowanych w wyniku wypadku – poinformowała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na miejsce jedzie wojewoda mazowiecki, dotarł komendant główny PSP.

Rozstawiony został szpital polowy, gdzie prowadzony jest triaż – procedura, która polega na segregacji ofiar według stopnia i rodzaju obrażeń.

– Wypadkowi uległ autobus linii 186 o napędzie gazowym, był praktycznie nowy; kierowca miał certyfikat, czas pracy nie był przekroczony – poinformował rzecznik prasowy warszawskiego ZTM Tomasz Kunert. Autobus jechał w kierunku pętli Szczęśliwice.

„Poprosiłem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym w wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie” - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

(fot. Twoje Info)
(fot. Twoje Info)

źródło:
Zobacz więcej