RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Obroty handlowe pomiędzy Polską a USA wzrosły o 50 procent

Jest zielone światło, żeby amerykańskie firmy miały w naszym kraju jak najlepsze warunki inwestowania, rozwijania się. Na przestrzeni ostatnich lat to się już w ogromnym stopniu udało, bo obroty handlowe pomiędzy Polską a USA wzrosły o 50 proc. – mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Kolejne miliardy dolarów trafią do Polski. „Wiele osób znajdzie tam dobrze płatną pracę”

Prezydent Andrzej Duda spotyka się w czwartek z amerykańskimi inwestorami. – Swoje centra stworzyli już u nas w kraju JP Morgan, Goldman Sachs czy...

zobacz więcej

Podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce, zorganizowanego w Pałacu Prezydenckim po powrocie z Waszyngtonu, prezydent Duda poinformował, że zarówno ze strony polskiej, jak i amerykańskiej „jest zielone światło, żeby amerykańskie firmy miały w naszym kraju jak najlepsze warunki inwestowania, rozwijania się, tego wszystkiego, co jest potrzebne do tego, by mówić o bardzo dobrze funkcjonującej, budującej się współpracy gospodarczej”.

– Rzeczywiście na przestrzeni ostatnich lat to się już w ogromnym stopniu udało, bo obroty handlowe pomiędzy Polską a USA wzrosły o 50 proc. To jest gigantyczny wzrost. Ten progres widać – podkreślił.

Według prezydenta Dudy, ten progres „przejawia się w różnych aspektach”. – Oczywiście, my kupujemy np. dzisiaj gaz skroplony ze Stanów Zjednoczonych, ale to są także i choćby ostatnio zapowiedziane wielkie inwestycje amerykańskich firm w Polsce, które ja przyjmuję z wielką radością i cieszę się z tego – powiedział.

Prezydent zwrócił także uwagę, że Polska ma „świetnie przygotowane kadry, jeżeli chodzi o najnowocześniejsze technologie, o kadry chociażby informatyczne”.

źródło:
Zobacz więcej