RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Władysław Kosiniak-Kamysz powiela rosyjską propagandę ws. 5G

Lider PSL zaniepokojony 5G (fot. Shutterstock/VICHAILAO; PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Lider PSL zaniepokojony 5G (fot. Shutterstock/VICHAILAO; PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Czy to prawda, że Andrzej Duda dogadał się z Amerykanami o 5G, które budzi daleko idące wątpliwości w wielu środowiskach? Na spotkaniach wielu Polaków pyta mnie o to. Czy mamy bezpieczne badania na ten temat? – pytał na spotkaniu ze swoimi zwolennikami prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podobnymi tezami posługuje się rosyjska dezinformacja. Alarmowały o tym polskie służby.

Razem z 5G przyszła panika i dezinformacja. Chaos „wspiera rosyjską propagandę”

Już za kilka dni w Polsce pojawi się pierwsza w Polsce sieć 5G. Zasięgiem zostaną objęci mieszkańcy siedmiu polskich miast, poprzez 100 nadajników....

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Polska i Stany Zjednoczone podpisały w środę w Waszyngtonie wspólną deklarację dotyczącą 5G, o czym informował prezydent USA Donald Trump.

– Podpisaliśmy wspólną deklarację odnośnie 5G. Polska jest liderem, jeżeli chodzi o korzystanie z zaufanych dostawców i zaufanego sprzętu i właściwych łańcuchów dostaw, dlatego współpracujemy z Polską. Polska też korzysta z usług amerykańskich firm – powiedział Donald Trump.

5G to najnowsza technologia łączności, która jest na etapie tzw. walidacji, czyli dokładnego sprawdzania parametrów technicznych sieci. Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy standard telekomunikacyjny, który ma umożliwić pięćdziesięcio, a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnie wykorzystywanej sieci 4G. Technologia ta ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy, usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast.

O 5G mówił na jednym ze swoich kampanijnych spotkań lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. – Czy to prawda, że Andrzej Duda dogadał się z Amerykanami o 5G, które budzi daleko idące wątpliwości w wielu środowiskach? Na spotkaniach wielu Polaków pyta mnie o to. Czy mamy bezpieczne badania na ten temat? – mówił polityk na swoim wiecu.

Aktywistka na „strajku przedsiębiorców” o antenach 5G i szczepionkach [WIDEO]

– Czy wiecie co się działo w lasach, w naszych polskich lasach, kiedy nam zabroniono chodzić do parku, do lasów, wychodzić z domu? Zostały...

zobacz więcej

To właśnie wokół tematu 5G pojawia się masa dezinformacji i fake newsów. Jak mówił nam rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn, polskie służby obserwują działania mające na celu podsycanie emocji społecznych i szerzenie dezinformacji, również tej dotyczącej technologii 5G.

Wskazywał, że działania dotyczące technologii 5G są „próbą szerzenia paniki i siania chaosu informacyjnego”. – Ich intensywność i skala mogły mieć wpływ na podejmowane w państwach Zachodu realne działania, gdzie w ostatnim czasie atakowano instalacje telekomunikacyjne – zaznaczał nasz rozmówca.

Jak podaje portal spidersweb.pl, który powołuje się na wyniki badań australijskich naukowców, częstotliwość 5G „w ogóle nie szkodzi ludziom”. „Tak, jest w 100 proc. bezpieczna, a promieniowanie emitowane przez stacje 5G nie przechodzi nawet przez skórę” – podawał portal.

źródło:
Zobacz więcej