RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujące słowa Sikorskiego. „PiS-owskie mózgi mają inne okablowanie”

Sikorski miał kandydować na prezydenta, lecz zdecydowano, że lepszy będzie Trzaskowski (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Sikorski miał kandydować na prezydenta, lecz zdecydowano, że lepszy będzie Trzaskowski (fot. PAP/Tomasz Gzell)

PiS-owskie mózgi mają inne okablowanie – oznajmił były szef polskiej dyplomacji z PO Radosław Sikorski. W ten sposób skomentował wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA i rozmowy z Donaldem Trumpem.

Centrum Badań nad Uprzedzeniami: Wyborcy opozycji częściej dehumanizują przeciwników

Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót – wynika z analizy Centrum Badań nad...

zobacz więcej

Na wspólnej konferencji prasowej w trakcie wizyty prezydenta Polski w USA, prezydent Donald Trump stwierdził, że „wszyscy wiemy, jak wspaniałym i pięknym krajem jest Polska”. – To zaszczyt, że jest tu z nami mój przyjaciel pan prezydent Duda z Polski, który zrobił naprawdę fantastyczną pracę – mówił Trump. – Wiem, że nadchodzą wybory, liczę na to, że odniesie on sukces – powiedział prezydent USA.

Wizytę polskiego prezydenta w USA komentował w Polsat News Radosław Sikorski, polityk PO i europoseł tej partii, wcześniej szef dyplomacji w rządach PO-PSL.

Sikorski ocenił, że „to skandaliczne, żeby przywódca innego państwa wskazywał na kogo Polacy mają głosować”. Pytany, czy wsparcie Trumpa pomoże w wyborach Dudzie polityk oznajmił, iż „koledzy z PiS zawsze mówili, że poklepywanie po plecach przez obcych polityków, to rzecz naganna, a tu dostał klepnięcie na całego”. – Spodziewałby się raczej, że mu to zaszkodzi. Ale kto wie, PiS-owskie mózgi mają inne okablowanie – powiedział.

Sikorski krytykując ubiegającego się o reelekcję prezydenta mówił, że było to spotkanie „pożegnalne” obu polityków. – Pojechał po zdjęcie, dostał poklepanie po plecach. Jeśli ktoś jest admiratorem prezydenta Trumpa, to może sobie wziąć do serca jego poparcie na cztery dni przed wyborami – mówił.

źródło:
Zobacz więcej