RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Prezydent: Google zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Białym Domu (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Białym Domu (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Firma Google opublikowała informację, że zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce; inwestycja będzie większa niż Microsoftu - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu.

Prezydent: Jeśli ktoś pyta, czy możemy przyjąć żołnierzy USA, to odpowiadam: tak, jesteśmy

– Jeśli ktoś mnie pyta, czy jestem gotów, by Polska przyjęła więcej amerykańskich żołnierzy, to tak jestem gotów. W 2014 r. Rosja napadła na...

zobacz więcej

Prezydent przypomniał na konferencji prasowej, że miesiąc temu firma Microsoft ogłosiła, że zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów w nowoczesne centrum przetwarzania danych.

– Dzisiaj oficjalnie firma Google opublikowała informację, że będzie także inwestowała w centrum nowoczesnych technologii w Polsce, również technologii informatycznych, że to będzie jeszcze większa inwestycja niż inwestycja Microsoft – powiedział.

– Nie mam wątpliwości, że te amerykańskie inwestycje i ten dodatkowy impuls inwestycyjny, który mają w tej chwili amerykańskie firmy wynika z bardzo skutecznej polityki, którą razem prowadzimy, a która zwiększa poczucie bezpieczeństwa i w Polsce obywateli i zwiększa poczucie bezpiecznego inwestowania w naszym kraju” – mówił Duda.

Dodał, że to oznacza nowe miejsca pracy „w bardzo nowoczesnej gałęzi, jaka są technologie informatyczne”. – Cieszę się, ponieważ mamy w Polsce dużą ilość świetnie przygotowanych do tego, młodych informatyków – podkreślił prezydent.

–Z całą pewnością jesteśmy w stanie podołać tutaj pod względem intelektualnym najpoważniejszym wyzwaniom – oświadczył Duda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej