RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nieoficjalnie: Polska jako pierwsza zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę na koronawirusa

Informację podało TVP Info (fot. TVP Info)
Informację podało TVP Info (fot. TVP Info)

Polska jako pierwsza zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę na koronawirusa – dowiedziało się nieoficjalnie TVP Info. Podczas spotkania z Andrzejem Dudą prezydent USA podkreślił, że pracę nad szczepionką trwają. – Być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka – podkreślił Donald Trump.

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie [RELACJA]

Prezydent Andrzej Duda po raz piąty spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jednym z głównych tematów rozmów były kwestie bezpieczeństwa,...

zobacz więcej

Prezydenci Polski i USA – Andrzej Duda i Donald Trump zostali zapytani na konferencji prasowej, czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskała wczesny dostęp zarówno do szczepionki, jak i leków na koronawirusa. – Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo piękna niespodzianka, szybciej niż moglibyście się państwo spodziewać –powiedział Trump.

Podkreślił, że Polska będzie angażowana „zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już będziemy mieli tę szczepionkę” – Myślę, że będzie to bardzo szybko – dodał.

Prezydent Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i „sojusznicze wspieranie – choćby w symbolicznym wymiarze – Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem”.

– W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej – powiedział Duda. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

Z kolei TVP Info dowiedziało się nieoficjalne, że Polska, jako pierwsza zostanie zaopatrzona w szczepionkę na koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej